dergy?

spot_img
Ana SayfaelektronikElektronik müzik dünyası Mokoko'yu selamlıyor

Elektronik müzik dünyası Mokoko’yu selamlıyor

Türkiye müzik endüstrisinden farklı elektronik müzik sanatçıları, Serkan Alkan’ın girişimiyle “Mokoko” projesinde buluştu. Serinin ilk albümü Ottoman Chill Rave, Gloss Musik etiketiyle yayında.

Ne olursa olsun sonuna kadar vazgeçmeme kararlılığını ifade etmek için sıklıkla kullanılan bir deyim olan “Mokoko”, Türkiye müzik endüstrisinden farklı elektronik müzik artistlerini buluşturan bir projenin de ismi oldu.

Mokoko projesi, bir grup müzisyenin pandemi günlerinde yaşanan zorluklara, ekonomik güçlüklere, umutsuzluklara müzik aracılığıyla karşı duruşunun da hikayesi.

Projede yer alan müzisyenlerden Serkan Alkan, “Mokoko kelimesi, belden aşağı anlamıyla çok bilinse de biz arkadaş grubumuzda bu kelimeyi daha çok bitmek tükenmek bilmeyen bir eğlence atmosferini tanımlamak için kullanıyoruz. Ne olursa olsun partiye, eğlenceye devam! Bu projede de bu anlamı sürdürmek ve bu oluşumu onun etrafında var etmek istiyoruz. Esasen Mokoko, bir niyet bildirimi: Biz, özgürlüklerimizden, müzikal zevklerimizden ödün vermeden yaşamayı planlıyoruz!” diyor.

Serinin ilk albümü, Ottoman Chill Rave adını taşıyor. Albümde Alkan’ın yanı sıra Elyın, Kahin, Füze Samurai, Badaq ve Deniz Bağlan’ın imzası bulunuyor. Albümde yer alan tüm parçalar ayrı ayrı hikayeleri ve anlatım özellikleri taşısa da bütününde bu toprakların hikayesine göndermelerde bulunuyorlar.

BENZER İÇERİKLER
- Advertisment -spot_img

EN ÇOK OKUNANLAR