Ana SayfaDünyadan2021'i BTS, Dua Lipa, Ariana Grande ve Adele parselledi

2021’i BTS, Dua Lipa, Ariana Grande ve Adele parselledi

2021’in sonlarına doğru gelirken Apple Music, iHeartRadio, Billboard gibi müzik devleri, yılın en çok dinlenen ve en çok satan şarkı ve albümleri için listelerini yayınladı. 

Forbes’un haberine göre 2021’in en çok dinlenen isimleri BTS, Dua Lipa, Ariana Grande ve Adele oldu.

HEY SİRİ! BANA “ASTRONAUT IN THE OCEAN” ÇAL!

Apple Music’e göre; BTS’in “Dynamite” şarkısı 16 Ekim 2020 ile 15 Ekim 2021 arasında yayın hizmetinde en çok çalınan şarkı oldu ve onu Olivia Rodrigo’nun “Drivers License”, Ariana Grande’nin “Positions”ı, Pop Smoke, Lil Baby izledi ve DaBaby’nin “For The Night” ve The Weeknd’in “Blinding Lights”ı izledi.

En çok Shazamlanan şarkı (kullanıcılar Siri’den çalan bir şarkıyı tanımlamasını istediğinde) 11.7 milyon kez talep edilen Masked Wolf’un “Astronaut in the Ocean”ıydı.

iHEART RADIO’UN ŞAMPİYONU DUA LIPA

Dua Lipa’nın “Levitating” şarkısı 1,2 milyar dinleme ile ülkenin en büyük radyo ağında en çok çalınan şarkı oldu ve onu The Weeknd’in “Save Your Tears”, Ariana Grande’nin “34+35”, Doja Cat ve Sza’nın “Kiss Me More” şarkıları izledi. Lil Nas X’in yönettiği “Montero (Call Me By Your Name)”; Ariana Grande, 2,6 milyar dinleme ile iHeart Radio’nun en çok çalınan sanatçısı oldu ve onu Lipa, The Weeknd, Olivia Rodrigo ve Pop Smoke izledi.

DUA LIPA BANNER 1

ARIANA GRANDE BANNER 1

oliviarodrigo

BILLBOARD’UN GALİBİ ADELE VE THE WEEKND

Billboard resmi yıl sonu rakamlarını henüz açıklamamış olsa da, Adele’in yeni albümü 30 ilk üç gününde 500 binden fazla sattı ve şimdiye kadar 2021’in en çok satan albümü oldu.

ADELE

THE WEEKNDBANNER

Billboard’un satışlara, dinlemelere ve radyo dinlemelerine dayanan Yılın En İyi 100 Şarkısı listesinin zirvesinde tanıdık isimler yer aldı: The Weeknd’in “Blinding Lights”ı ilk sırada, ardından Post Malone’un “Circles”ı, Roddy Ricch’in “The Box”ı, Dua Lipa’nın “Don’t Start Now” ve DaBaby & Roddy Ricch’in “Rockstar”ı geldi. Billboard’a göre yılın en popüler albümü Post Malone’un Hollywood Is Bleeding albümüydü .

The Weeknd’in “Blinding Lights”ı aynı zamanda geçen yıl Spotify’da en çok dinlenen şarkı oldu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR