Ana SayfaMüzik

Müzik

Övünç Dan: “Kana Kana isminin oluşmasında Tarkan’ın büyük yeri var!”

Birçok başarılı gruptan tanıdığımız Övünç Dan ile tek kişilik darkwave projesi Kana Kana’dan ve 2022 yılında çıkardığı “Ölüler Hariç” albümünden konuştuk.

Geçmişten günümüze sözleriyle kafa yakan tuhaf şarkılar

Türkçe popüler müziğin 1960’lı ve 1970’lı yıllarında yayınlanmış, özellikle sözleriyle duyanın kafasını karıştıran ama ilk andan itibaren herkesin ilgisini çeken o tuhaf şarkılara dönüp bakıyoruz.

Taylor Swift’ten dört yeni şarkı birden!

Taylor Swift bugün başlayacak “The Eras Tour” ABD turnesi öncesinde hayranlarına güzel bir sürpriz yaptı ve daha önce yayınlanmamış dört şarkı yayınladı.

Barış Demirel: “İyice pop müziğe doğru giden bir yolculuk bu benim için”

Bugün itibarıyla yeni albümü “Bir Aralar İyiydim”i bizlerle paylaşacak olan Barış Demirel ile albümünü ve yarınları konuştuk.

Bîdar: “‘Zaman Zaman’da pür sevgiyi haykıran dertli bir aşık var”

Kendine has tarzıyla son yıllarda müzikseverlerin ilgisini çeken Bîdar, beklenen ilk albümünün habercisi olan ilk teklisi ‘Zaman Zaman’ı yayınladı. Biz de bu vesileyle yetenekli sanatçıyla müziği üzerine bir sohbet gerçekleştirdik.

Ezhel’den yeni bir şarkı daha: ‘Paspartu’

Ezhel, yılın başında yayınladığı ‘Kuğulu Park’ın ardından çok zaman geçmeden sevenleriyle yeni şarkısı ‘Paspartu’yu paylaştı.

Måneskin 2023 dünya turunu genişletiyor!

Bu yılın başında yayınladıkları yeni albümleri “RUSH!” için 2023 yılı boyunca dünyayı dolaşacak Måneskin tur detaylarını açıkladı.

İlham Perileri: Gorillaz ve ‘Clint Eastwood’

Her perşembe çok sevdiğimiz bir şarkının ortaya çıkış hikayesini anlatıp, bestelenme aşamasını mercek altına alacak ve perilerin geldiği ana bakacağımız yeni köşemiz “İlham Perileri”nin ilk konuğu Gorillaz’dan ‘Clint Eastwood’.

Hip hop müziğin genç yeteneklerine destek: “Önce Sen İzle”

Virgin Radio Türkiye’nin sevilen programı “Önce Sen Dinle”nin yapımcısı Yalçın Birol “Önce Sen İzle” adlı yeni projesiyle Türkiye’de hip hop müzik üreten genç yeteneklere destek olmayı amaçlıyor.

Yalnızken Dinle: “Yalnızlık Mevsimi”

Yalnızken Dinle köşemizde bu hafta bir şarkıyla yetinmeyip yalnızlığı bir albüm boyunca anlatan Kargo'nun dördüncü stüdyo albümü “Yalnızlık Mevsimi”ne yakın plan yapıyoruz.

+1 Sunar: Gezgin Salon Festivali 29-30 Temmuz’da Parkorman’da

Salon İKSV’nin sınırlarına sığmayıp, iyi müziği Beyoğlu’ndaki evinden doğanın içine taşıdığı +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali bu yıl 29-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek.

30. İstanbul Caz Festivali 7-18 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek

Bu yıl 30. yaşını kutlayan İstanbul Caz Festivali bu yaz 7-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. İKSV’nin düzenlediği festivalde Kovacs, The Lumineers ve Morcheeba gibi sevilen isimler sahneye çıkacak.

EN ÇOK OKUNANLAR