Ana SayfaDünyadan2022'de İsveç'te Avicii sergisi açılacak

2022’de İsveç’te Avicii sergisi açılacak

İsveç’in başkenti Stockholm, 2018’de hayatını kaybeden dünyaca ünlü DJ Tim Bergling, nam-ı diğer Avicii’nin sergisine ev sahipliği yapacak. 

Dünyada House ve Dance müziğinin en bilinen temsilcilerinden Avicii, Stockholm’de açılacak olan sergiyle onurlandırılacak. İlk prodüksiyonlarının ortaya çıktığı zamanlardan dünya çapında üne kavuştuğu dönemlere uzanan sanatsal yolculuğunu hatıra niteliği taşıyan çeşitli eşyalar, daha önce gün yüzüne çıkmamış fotoğraflar ve piyasaya sürülmemiş müzik çalışmalarının dinletisiyle ziyaretçilere deneyimletecek olan sergi, Avicii’nin kariyerindeki önemli anlara kronolojik bir bakış açısı sunacak.

Sergi ziyaretçileri ayrıca, sanatçının dünya çapında üne kavuşmasını sağlayan “Levels” parçasının ilk versiyonunu da dinleme şansına sahip olacak.

“Wake Me Up” parçasıyla ününe ün katan dünyanın en ünlü DJ’lerinden olan Avicii 20 Nisan 2018’de Umman’ın başkenti Maskat’ta hayatını kaybetmişti. Ünlü DJ’in ölüm sebebi, depresyon, anksiyete ve alkolizme bağlı olarak gelişen intihardı.

Avicii Experience sergisinden elde edilecek gelirin bir kısmı Tim Bergling Vakfı’na bağışlanacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR