Ana SayfaHaberler2022'nin bizi mutlu eden olayları

2022’nin bizi mutlu eden olayları

İyisi ve kötüsüyle bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2022’ye bu yıl yüzümüzü güldüren haberlerle veda ediyoruz. 

2022 maalesef pek de kolay bir yıl olmadı. Pandemi sonrası hayata alışmaya çalışırken, bütün dünyada olup bitenler, çıkan savaşlar, doğal afetler derken kaosun ve endişenin bolca hakim olduğu bir yıl geçirdik. Özellikle sinema ve müzik dünyasının değerli isimlerini ardı ardına kaybetmek ise oldukça üzücü oldu. Yılın sonuna geldiğimiz şu sıralarda, bütün bu olumsuzlukları ardımızda bırakıp 2022’de yüzümüzü güldüren anları yeniden hatırlıyoruz.

Rihanna’nın bebek duyurusu

Rihanna bu sefer yeni bir şarkı ya da albümle değil, özel hayatından bir paylaşımla yeri göğü inletti desek yeridir. Dünyanın en zengin kadın müzisyeni olma iddiasını koruyadursun, 3 Şubat 2022’de göbeğini gözler önüne seren sosyal medyadaki paylaşımıyla “Badgalriri” hayranları tek kelimeyle mutluluktan çıldırdı! Kısa bir süre önce bebeğini ilk kez TikTok’ta paylaşması ise ayrı ses getirdi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

badgalriri (@badgalriri)’in paylaştığı bir gönderi

Taylor Swift’in mezuniyet konuşması

Her ne kadar “Midnights” albümüyle yılın en çok konuşulan ismi olsa da Taylor Swift‘in bu yılki en unutulmaz anlarından biri 18 Mayıs 2022’de New York Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından kendisine fahri doktora verilmesi oldu. Hatta okulun mezuniyet törenine de katılıp unutulmaz bir konuşma gerçekleştirdi. Mezunlara hata yapmaktan çekinmemeleri konusunda tavsiyelerde bulunurken, o zamanlar “Midnights” albümünden habersiz olan bizler yaptığı konuşmada gizlice yeni şarkısına gönderme yaptığını da sonradan anlamış olduk: “Nefes alacak kadar şanslı olduğumuz sürece, nefes alacağız, derin nefes alacağız, nefes vereceğiz” dedi ve ekledi: “Ve ben artık bir doktorum, bu yüzden nefes almanın nasıl çalıştığını biliyorum.”

NASA’dan tam renkli ilk uzay görüntüsü

NASA henüz zaman yolculuğunu çözememiş olsa da James Webb Uzay Teleskobu‘nun bize 13 milyar yıl öncesinden görüntüler taşıyabiliyor olması tüylerimizi diken diken ediyor. 12 temmuz 2022’de James Webb Uzay Teleskobu‘ndan gelen görüntünün paylaşılmasıyla birlikte evrenin derinliklerini bu kadar net bir şekilde görüyor olmak hepimizi kendisine hayran bıraktı. NASA yöneticisi Bill Nelson gelinen bu noktayı şöyle özetliyor: “Henüz sormayı bile bilmediğimiz soruların cevaplarını ortaya çıkarmaya yardımcı olacak, evrenimizi ve insanlığın evrendeki yerini daha iyi anlamamızı sağlayacak.”

james webb

Jennifer Lopez ve Ben Affleck’in evlenmesi

Bizler “Ex’ten next olmaz” demeye devam edelim, resmen Jennifer Lopez ve Ben Affleck hayatlarının ikinci baharlarını yaşıyorlar, hem de daha büyük bir aşkla. 20 yıl önce birlikte olan ikiliyi hayat tekrardan bir araya getirdi. 16 Temmuz 2022’de ise yarım kalmış o aşk evlilikle sonuçlandı. Jennifer Lopez verdiği bir röportajda ilişkisi için, “İkimiz de büyüdük. Aynıyız ve farklıyız. Ve güzel olan da bu” demişti.

2022

Wednesday’in gotik dansı

Ve Netflix’te yayınlandığı gibi izlenme rekoru kıran “Wednesday” dizisiyle kalbimizi kazanan Jenna Ortega‘nın balodaki o muhteşem dans sahnesini unutmamız mümkün değil. Ortega, Cramps’ın ‘Goo Goo Muck’ adlı şarkıyla sergilediği performansa hazırlanırken, Siouxsie Sioux, Bob Fosse’s Rich Man’s Frug, Lisa Loring, Lene Lovich, Denis Lavant gibi isimlerin yanı sıra 80’lerde kulüplerde dans eden gotiklerin arşiv görüntülerinden de ilham almış. Üstüne üstlük o sahne çekilirken, kendisinin COVID’in ilk gününde olduğunu da not düşelim. 

Kaynak: Rolling Stone

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR