Ana SayfaHaberler2022'nin son çeyreğinde yayınlanacak en yeni albümler

2022’nin son çeyreğinde yayınlanacak en yeni albümler

Red Hot Chili Peppers’tan Taylor Swift’e 2022 bitmeden en yeni albümler çok yakında bizlerle. 

2022’nin son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde kültür-sanat hayatı daha da renklenirken, müzik piyasası da her hafta yayınlanan yeni albümlerle müzikseverlerin ruhunu doyurmaya devam ediyor. Dünya çapında hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine sahip olan ve bizim de Dergy ekibi olarak yakından takip ettiğimiz sanatçı ve grupların önümüzdeki aylarda yayınlanacak yeni albümlerinin bir listesini çıkardık. Listede kimler mi var? Red Hot Chili Peppers, Arctic Monkeys, Taylor Swift, Slipknot… Gelin bu heyecanı birlikte paylaşalım!

Björk – Fossora 

Bir yeraltı mantar dünyasında karşımıza çıkan Björk’ün fantastik dünyasının tamamını içeren “Fossora” albümüne bu cuma günü kavuşuyoruz.

Dead Kennedys – Fresh Fruit for Rotting Vegetables (2022 Mix)

Punk rock grubu Dead Kennedys’in 1980’de yayınladığı ilk stüdyo albümü “Fresh Fruit for Rotting Vegetables”in orijinal şarkılarını bu albümde remix versiyonlarıyla dinleyeceğiz.

Pixies – Doggerel

Pixies’e dair adeta yıkılmadılar, ayaktalar dedirten yeni stüdyo albümleri “Doggerel”ı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Slipknot – The End, So Far

Slipknot‘ın 2019 yılında çıkardığı “We Are Not Your Kind”ın ardından yeni albümleri “The End, So Far”a dair heyecanımız büyük.

Yeah Yeah Yeahs – Cool It Down

Ağustos ortası gibi yeni albümlerinden ‘Burning’ şarkısını paylaşan Yeah Yeah Yeahs, “Cool It Down” albümününün tamamını bu cuma yayınlıyor.

7 Ekim

The Cure – Wish (30th Anniversary Deluxe Edition)

Ve belki de en heyecanla beklediğimiz albümlerden biri The Cure‘un 30. yılını kutladığı “Wish” albümünün genişletişmiş edisyonu.

King Gizzard & the Lizard Wizard – Ice, Death, Planets, Lungs, Mushrooms and Lava 

King Gizzard and the Lizard Wizard‘ın ekim ayında üç yeni albüm çıkaracağı haberini sizlerle paylaşmıştık. İşte onlardan ilki 7 Ekim’de yayında.

12 Ekim

King Gizzard & the Lizard Wizard – Laminated Denim

King Gizzard and the Lizard Wizard‘ın bu ay yayınlayacağı ikinci albümü “Laminated Denim” 12 Ekim’de dinleyicilerle buluşuyor.

14 Ekim

Red Hot Chili Peppers – Return of the Dream Canteen

Nisan ayında 17 şarkılık “Unlimited Love” adındaki albümünü yayınlayan Red Hot Chili Peppers bu yılın ikinci albümü “Return of the Dream Canteen” ile karşımızda.

Tove Lo – Dirt Femme

Geçen aylarda ülkemize konser vermek için de gelen Tove Lo‘nun yeni albümü “Dirt Femme” 14 Ekim’de yayınlanıyor.

21 Ekim

Arctic Monkeys – The Car 

Arctic Monkeys‘in kısa bir süre önce duyurduğu 10 şarkı içeren yedinci stüdyo albümleri “The Car” 21 Ekim’de yayında.

Taylor Swift – Midnights

Taylor Swift 13 şarkıdan oluşan yeni albümünü kısaca “Hayatımı perişan eden 13 uykusuz gecenin hikayeleri” olarak tanımlıyor.

28 Ekim

Foo Fighters – The Essential Foo Fighters

Foo Fighters‘ın yeni derleme albümü grubun birçok hit şarkısını içerecek.

King Gizzard & the Lizard Wizard – Changes

King Gizzard and the Lizard Wizard‘ın ekim ayında üç parti halinde çıkaracağı yeni albümlerinin sonuncusu ise “Changes”.

The Beatles – Revolver (Super Deluxe)

The Beatles‘ın 1966’da yayınladığı “Revolver” albümü bu kez yeni mix’ler ve özel genişletilmiş edisyonuyla yayınlanacak.

4 Kasım

Guns N’ Roses – Use Your Illusion

Guns N’ Roses‘ın 1991 yılında çıkardığı “Use Your Illusion I” ve “Use Your Illusion II” albümleri yepyeni bir box set’le yeniden piyasaya sürülüyor.

PJ Harvey – B-Sides, Demos & Rarities

Tüm albümlerini yeniden basan PJ Harvey hazırladığı özel set “B-Sides, Demos & Rarities”te daha önce yayınlanmamış demo’lara da yer veriyor.

15 Kasım

The Smashing Pumpkins – Atum – Act 1

Kısa bir süre önce haberini verdiğimiz Smashing Pumpkins‘in üç partiden oluşacak Atum adlı albümlerinin ilki 15 Kasım’da yayınlanıyor.

18 Kasım

Röyksopp – Profound Mysteries III

Elektronik müzik ikilisi Röyksopp‘un Profound Mysteries projesinin üçüncü ve son albümü 18 Kasım’da bizlerle.

2 Aralık

Elvis Presley – Elvis on Tour 

Elvis‘in tam 50 yıl önce yayınlanan filmi “Elvis on Tour”un anısına hazırlanan, 6 CD’den oluşan ve orijinal filmin de içerisinde yer aldığı özel set koleksiyon yapmayı sevenler için ideal.

Yerli sahneden haberler

Yayın tarihleri resmi olarak açıklanmamış olsa da yerli sahneden de birçok ismin 2022 bitmeden yeni albümlerini ya da EP’lerini yayınlayacağı haberi kulağımıza geliyor. Bu isimler arasında kimler mi var? Fatma Turgut, Gaye Su Akyol, Lavta, Çağan Şengül, Cem Adrian ve dahası… Yerli sahneden en yeni haberler için bizi takipte kalmaya devam edin!

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR