Ana SayfaHaberler2023'ün merakla beklenen dizileri

2023’ün merakla beklenen dizileri

Emmy ödüllü dizilerin devam sezonlarından senaryosu ve oyuncu kadrosuyla merak uyandıran yeni dizilere 2023’te heyecanla beklediğimiz yapımları şimdiden izleme listenize alın.

“Daisy Jones and the Six”

Taylor Jenkins Reid‘ın çok satan romanından uyarlanan “Daisy Jones and the Six”, 1970’lerde bir rock grubunun hikayesini ve yükselişe geçen bir yıldızın ilişkilerinin bozulmasını ve kişisel dramını anlatıyor. İlhamını Fleetwood Mac grubundan alan bu yapımın başrollerinde Riley Keough ve Sam Clafin yer alıyor. Özellikle müzikseverleri tam kalbinden vuracağına emin olduğumuz bu dizi 3 Mart’ta Prime Video’da yayına giriyor.

daisy jones

“Masters of the Air”

Steven Spielberg, Tom Hanks ve Gary Goetzman‘ın işbirliği, “Band of Brothers” ve “The Pacific”in ardından “Masters of the Air”la devam ediyor. Diğerleri gibi yine odağına İkinci Dünya Savaşı’nı alacak olan dizi, Donald L. Miller‘ın 2006’da yayımladığı aynı isimli kitaptan uyarlandı. 10 bölümden oluşan dizi, Sekizinci Hava Kuvvetleri’nin adamlarını ve dünyanın ilk ve tek bombardıman savaşı sırasında Berlin, Hannover ve Dresden üzerindeki hava saldırılarını anlatıyor. Henüz yayın tarihi belli olmamakla birlikte Apple TV+’da yayınlanacak dizinin başrolünde ise “Elvis” filmiyle yıldızı parlayan Austin Butler bulunuyor.  

“Succession”

HBO’nun bol ödüllü yapımı “Succession”ın yeni sezonunu 2023’te izleyebileceğiz. Tom‘un 3. sezon sonundaki şok edici hareketlerinden sonra Logan‘ın gazabından bütün aile nasibini alacak gibi görünüyor. Waystar Royco kendini bir kez daha fırtınalı denizlerde bulsa da, 4. sezon Kendall cüretkarlığını, Shiv cesaretini ve Roman‘ın nezaketini desteklemekten kendimizi alamadığımız soluk kesici bölümlere sahip olacak gibi görünüyor.  

succession

“Yellowjackets”

İlk sezonu oldukça ses getiren ve ülkemizde Bein Connect‘te yayınlanan “Yellowjackets”ın 2. sezonu 24 Mart 2023’te izleyiciyle buluşacak. Bir uçak kazasından sağ kurtulan lise kız futbol takımının vahşi doğadaki ölüm kalım savaşını konu edinen dizi, 2. sezonunda da psikolojik gerilimi en yüksekte tutacağa benziyor. Güçlü senaryosunun yanı sıra Melanie Lynskey, Christina Ricci ve Juliette Lewis gibi usta isimlerin dizide rol alması ise sağlam bir IMDB puanına sahip olmasındaki en önemli etkenlerden biri.

“Wool”

Bilimkurgu tutkunlarını da 2023’te yepyeni bir dizi bekliyor. Yazar Hugh Howey‘in bilimkurgu serisi “Wool”dan uyarlanan dizi, dünya yaşanmaz bir hale geldikten sonra yüzeydeki zehirli ve harap olmuş topraklardan korunmak için yeraltındaki büyük bir depoda yaşamını sürdüren insanların hikayesini konu ediniyor. Rebecca Ferguson, David Oyelowo ve Tim Robbins‘i silodaki mühendis, şerif ve teknik uzman olarak izleyeceğimiz dizide yaratılan yeni yaşam biçiminin yeni bir distopik düzeni beraberinde getirmesini izleyeceğiz. Henüz yayın tarihi belli olmamakla birlikte 2023’te Apple Tv+’ta yayına girecek.

“Secret Invasion”

Brian Michael Bendis‘in 2008’de yayımladığı çizgi romanından uyarlanan “Secret Invasion”, uzun yıllardır dünyada M.I.A olan ve giderek “Captain Marvel”dan Skrull‘ların dünyasına bulaşan Nick Fury‘nin hikayesini merkezine alıyor. Samuel L. Jackson‘ın başrolünü oynadığı dizi, 80’lerden beri gizlice gezegenimizi işgal etmiş olan şekil değiştiren uzaylıların sırrını açığa çıkaracak. Anlayacağınız Disney+‘a süper kahraman temalı yapımları sevenleri mutlu edecek bir dizi daha geliyor.

“Queen Charlotte: A Bridgerton Story”

2020’nin sonlarına doğru yayınlanan “Bridgerton” dizisinin spinoff’u olan “Queen Charlotte: A Bridgerton Story”, sekiz bölümden oluşuyor ve “Bridgerton” dizisindeki birçok oyuncuya da kadrosunda yer veriyor. 4 Mayıs’ta Netflix‘te izleyiciyle buluşacak olan dizide Kraliçe Charlotte‘un yükselişini ve aşk hayatına yakından şahit olacağız.

“The Big Cigar”

Biyografi sevenler buraya! 1966 yılında Bobby Seale ile birlikte Kara Panter Partisi’ni kuran Amerikalı siyasi aktivist Huey P. Newton‘ın hayatını konu edinen “The Big Cigar”, Apple Tv+’ta yayına girecek olan bir diğer yapım. Dizide Newton‘ın Easy Rider” fiminin yapımcısı Bert Schneider ve diğer birkaç ünlü radikalin yardımıyla cinayetten yargılanmaktan kaçınmak için Küba’ya kaçmasını izleyeceğiz.

dizi

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR