Ana SayfaHaberler22. Roxy %100 Müzik Günleri başvuru dönemi uzatıldı!

22. Roxy %100 Müzik Günleri başvuru dönemi uzatıldı!

Ülkemizin en köklü müzik yarışmalarından Roxy %100 Müzik Günleri bu sene 22. kez gerçekleşmeye hazırlanıyor. 17 Nisan’da sona erecek olan başvuru dönemi 30 Nisan’a kadar uzatıldı. Yarışmayla ilgili aradığınız tüm detaylar bu yazıda!

İlk kez 1996 yılında düzenlendiğinden bu yana birçok müzisyene kendilerini ilk kez gösterebilme imkanı sağlayan Roxy %100 Müzik Günleri yoluna devam ediyor. Bu sene 22. kez düzenlenecek olan yarışmanın başvuruları 30 Nisan 2023 tarihine kadar sürüyor. Siz de Roxy %100 Müzik Günleri sahnesinde yer almak istiyor ve yarışmanın tarihine adınızı yazdırmak istiyorsanız elinizi çabuk tutun. Yarışmayla ilgili merak ettiğiniz her şey bu yazıda!

Dergy’nin de medya sponsorları arasında yer aldığı 22. Roxy %100 Müzik Günleri her türden bestelerine güvenen yetenekli müzisyenleri arıyor. 1 Şubat’ta Roxy’de gerçekleşen lansman partisiyle bu seneki organizasyonun detayları duyurulan yarışmanın başvuruları 2 Şubat’ta başlamıştı. Başvurular halihazırda sürerken yarışmaya katılmak isteyen müzisyenlerin yapması gerekenlerse oldukça basit. 18 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel müzisyenlere kapısı açık olan 22. Roxy Müzik Günleri’ne katılmak için MP3 formatında hazırladığınız iki adet özgün bestenizi https://roxymuzikgunleri.com.tr/ adresinde yer alan başvuru formu ve bir adet fotoğraf ile birlikte [email protected] adresine göndermek gerekiyor.

Başvurulacak olan bestelerin özgünlük kriterleri göz önüne alındıklarında, yarışma herhangi bir adaptasyon ya da remix çalışmasını kabul etmeyecek. Söz konusu eserler daha önce herhangi bir medya aracı tarafından yayınlanmamış, plak veya kaset gibi fiziki bir materyalde profesyonel kaydı alınmamış ve yayınlanmamış olmalı. Başvuruda yer alacak olan iki eserin de beste ve sözleri başvuran sanatçıya (eğer bir grupsa en azından bir grup üyesine) ait olması yarışmaya katılımın şartlarından birisi. Daha detaylıca incelemek isteyenler Roxy Müzik Günleri’nin resmi sayfasında yer alan yarışma koşullarına göz atabilirler.

30 Nisan’da sonlanacak başvuru sürecinin sonrasında finallere katılmaya hak kazanan sanatçı ve gruplar 12 Mayıs tarihinde duyurulacak. Finalist olmaya hak kazanan müzisyenler 23-24-25 Mayıs tarihlerinde Roxy Club’da jüri ve seyirci karşısında canlı performanslarını sergileyerek yarışacaklar. Ayrıca tüm finalist performansları Roxy Müzik Günleri’nin resmi Instagram hesabı üzerinden canlı yayınlacak. Dereceye giren finalistler ise 26 Mayıs gecesi düzenlenecek ödül töreni partisiyle açıklanacak ve 22. Roxy %100 Müzik Günleri’nin kazananı belli olacak!

Aralarında Dergy genel yayın yönetmeni İpek Atcan ve Dergy yazarlarından Batıkan Baksı’nın da yer aldığı jüri, alanlarında profesyonel toplam 17 isimden oluşuyor. Jüride yer alan diğer isimler ise şöyle; Barış Akpolat, Barış Demirel, Cem Selcen, Ece Duyar, Hakan Kurşun, Hakan Tamar, Hikmet Demirkol, Kanat Atkaya, Murat Beşer, Murat Hasarı, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Şafak Ongan, Taner Öngür ve Yalçın Birol.

Düzenlendiği ilk yıllardan beri sayısız müzisyeni sahnelerimize kazandıran Roxy Müzik Günleri’nde bu sene nelerle karşılaşacağımızı şimdiden merak etmemek mümkün değil. Belki de yıllar sonra hepimizin çok daha yakından tanıyacağı ve büyük sahnelerde göreceğimiz kaç müzisyeni ilk kez bu sene Roxy sahnesinde izleyebileceğimizi düşündükçe heyecanımız da artıyor!

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR