Ana SayfaHaberler22. Roxy %100 Müzik Günleri heyecanı başlıyor!

22. Roxy %100 Müzik Günleri heyecanı başlıyor!

Dün akşam gerçekleşen 22. Roxy %100 Müzik Günleri lansmanı ile birlikte büyük heyecan da başlamış oldu.

Dergy’nin medya sponsorları arasında yer aldığı ve 22.’si düzenlenen Roxy %100 Müzik Günleri dün Roxy’de gerçekleşen lansman ile start’ını verdi. Bugün itibarıyla başlayan ve 30 Nisan’a kadar sürecek olan başvurular sonucunda da büyük yarışma heyecanı başlayacak. Mayıs ayınının son haftasında canlı yayınlanacak finaller ertesinde dereceye giren isimler 26 Mayıs gecesi düzenlenecek ödül töreniyle açıklanacak!

Dün gecenin sunuculuğunu jüri üyelerinden Hakan Tamar gerçekleştirirken, Cem Selcan’ın açılış konuşmasının ardından; başından beri Roxy Müzik Günleri’nin jürileri arasında yer alan Taner Öngür, geceye müzikleriyle de eşlik eden Murat Beşer, daha önce yarışmaya da katılmış olan ve yıllardır jüriler arasında da yer alan Özge Fışkın, 2 yıldır hem jürilik yapan hem de ödül gecesini sunan Dergy’nin Genel Yayın Yönetmeni İpek Atcan ve yine Dergy yazarlarımızdan Batıkan Baksı hem yarışmadan hem de kendi heyecanlarından bahseden konuşmalarıyla sahnedeki yerlerini aldılar.

İlk kez 1996 yılında düzenlenen Roxy %100 Müzik Günleri bugüne kadar sayısız ünlü ismi sahnelere kazandırdı. Kurban, Teoman, Hayko Cepkin, Aylin Aslım, Bedük, Ceylan Ertem, Direc-t, Gaye Su Akyol ve Replikas gibi müziğimizin birçok başarılı sanatçı ve grupların yollarında önemli noktada yer alan Roxy %100 Müzik Günleri sahnesi yeni yeteneklerini bekliyor. Yarışmaya katılmak isteyen müzisyenlerin bu sene yapması gerekense sadece şu andan itibaren gecikmeden Roxy %100 Müzik Günleri‘ne başvurmak.

22. Roxy %100 Müzik Günleri’ne katılmak isteyen müzisyenler MP3 formatında hazırladıkları özgün besteleriyle 30 Nisan 2023 tarihine dek https://www.roxymuzikgunleri.com.tr/ adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. 18 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel müzisyenlere kapısı açık olan yarışmaya adaptasyon ya da remiks çalışmaları kabul edilmiyor.

Finallere katılmaya hak kazanan grup ve sanatçıların 12 Mayıs’ta açıklanacağı yarışmada finalist sanatçılar 23-24-25 Mayıs tarihlerinde Roxy Club’da seyirci ve jüri karşısında canlı performanslarını sahneleyecekler. Final performansları Roxy Müzik Günleri Instagram hesabı üzerinden canlı yayınlanacak. Dereceye giren sanatçılar 26 Mayıs gecesi yapılacak ödül töreni partisinde açıklanacak. Kim bilir bu sene yarışmada yıllar sonra çok yakından tanıyacağımız hangi isimleri ilk kez sahnede izlemek mümkün olacak!

Roxy - Dergy

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR