Ana SayfaHaberler22. Roxy Müzik Günleri: "Yola asıl şimdi devam!"

22. Roxy Müzik Günleri: “Yola asıl şimdi devam!”

Uzun bir aranın ardından geçtiğimiz sene yeniden başlayan ve yoğun bir ilgi ile karşılaşan Roxy Müzik Günleri bu sene 22. kez müzikseverlerle beraber olacak.

Geçtiğimiz sene Türkiye’nin birçok yerinden rekor sayılabilecek bir katılımla gerçekleşen 21. Roxy %100 Müzik Günleri ardından bu sene de 22. kez buluşma gerçekleşiyor. Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından yarışmaya katılım sürecini 2 Şubat – 30 Nisan tarihlerine uzatan RMG’nin açıklaması ile şu şekilde:

Roxy Müzik Günleri, yola çıktığı 1996 yılından beri bir umut projesi olmuştur.
6 yıl aradan sonra geçen yıl tekrar başladığında ülkenin tam 42 ayrı şehrinden, 340 grubun başvurusunu alarak, bu ülkede müzisyenlerin kendi seslerini duyurması için en önemli yollardan biri olduğunu tekrar gösteren organizasyon, şimdi bunca yıkım ve acıdan sonra, hayatın ve hepimizin yeniden, umutlu başlangıçlar yapabilmemize katkısı olsun diye kendi alanında yol açıcı olmaya devam ediyor.

Gerçekler her yerden gözükebilir, ama duygular dile gelmek için sanata özellikle de müziğe ihtiyaç duyar. O duyguların dünyaya çıkması, -hele ki sahiciyseler- hayatı önce daha katlanır ve giderek de daha yaşanır hale getirir. Müzik bizi asıl biraraya getirenlerdendir. Acımızı da aşkımızı yaşarken de ona ihtiyaç duyarız.

Öyleyse yola devam! Yine ülkenin her yerinden pırıl pırıl müzikler yapan gençler yollarına devam edecekler ve Roxy Müzik Günleri onlara kapı olmaya devam edecek.
Tekrar toparlanma vakti için başvuru tarihini 2 hafta uzattık ve 6 ay öncesine kadar amatör mecralarda yayımlanmamış olma şartını bu yıllık kaldırdık. Genel olarak profesyonel platformlarda yayımlanmama dışında her zamanki gibi tek şart var: özgün bir müzik olması. Sesimizi, duygumuzu dünyaya duyurma zamanı, yola devam! Hep birlikteyiz.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR