Ana SayfaHaberler23. Roxy Müzik Günleri başvuruları bugün başlıyor!

23. Roxy Müzik Günleri başvuruları bugün başlıyor!

Medya sponsorları arasında yer aldığımız Türkiye’nin en köklü ve saygın müzik yarışması Roxy Müzik Günleri bu sene 23. kez müzisyenleri, eserlerini ve kendilerini ortaya çıkarmaya çağırıyor. 

Daha önce Teoman, Hayko Cepkin, Bedük, Can Gox, Aylin Aslım, Özge Fışkın, Gevende, Direc-T, Barış Demirel, Gaye Su Akyol, Melis Danişmend gibi ünlü isimlerin geçtiği bu yol kendi müziğini yapan, kendi sesini duyurmak isteyen herkese açık.

6 yıl aradan sonra 2 sene önce tekrar başladığında ülkenin tam 42 ayrı şehrinden, 340 grubun ve geçen sene 33 şehirden 285 grubun başvurusu, ülkede müzisyenlerin kendi seslerini duyurmak için en önemli yollardan biri olduğunu tekrar gösterdi.

17 ocak akşamı 23. kez yola çıkan yarışmaya katılmak isteyen ve özgün bestesi olan müzisyenler, başvurularını MP3 formatında 02 Nisan 2024 tarihine kadar www.roxymuzikgunleri.com.tr sitesi üzerinden yapabilecekler.

Başvuruların jüri tarafından birkaç kademede değerlendirilmesi sonucu, finale kalan 12 grup, 2 Mayıs’ta açıklanacak. Finalist gruplar 14-15-16 Mayıs tarihlerinde Roxy sahnesinde canlı performanslarını, seyirci ve jüri karşısında sahneleyecekler. Finallerin roxymuzikgunleri instagram hesabından canlı yayınlanacağı performanslar sonunda, dereceye giren gruplar  17 Mayıs gecesi yapılacak özel konserli ödül töreninde ödüllerini alacaklar.

23.Roxy %100 Müzik Günleri jürisi şu isimlerden oluşuyor:

Ahmet Kenan Bilgiç, Barış Demirel, Batıkan Baksı, Boğaç Gökmen, Cem Selcen, Çağrı Sinci, Ece Duyar, Gülşah Güray, Hakan Kurşun, Hakan Tamar, İpek Atcan, İzzet Öz, Kanat Atkaya, Murat Beşer, Murat Hasarı, Nil İpek, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Şafak Ongan, Taner Öngür.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR