Ana SayfaMüzik23 yıl öncesinden akustik Shakira

23 yıl öncesinden akustik Shakira

Bundan tam 23 sene bugün Shakira, New York’taki Grand Ballroom’da MTV Unplugged performansı gerçekleştiriyor. Ve 2000 yılında bir albüm, 2002’de de DVD olarak yayımlanan bu performans, Shakira’nın ilk canlı kayıt albümü olma özelliğini taşıyor.

Şu sıralar hem vergi kaçırdığı için 8 yıla kadar hapis cezası ile yargılanması hem de yeni ayrıldığı eşi ünlü futbolcu Gerard Pique‘nin, ayrılır ayrılmaz 23 yaşındaki bir öğrenciyle birlikte olması gibi negatif ve üzücü haberlerle basında yer alan  Shakira‘yı gelin bir de biz üzmeyelim ve onu 11 şarkıdan oluşan MTV Unplugged performansının en güzelleri ile hatırlayalım.

Ojos Asi

Belki de Shakira‘yı bize tanıtan şarkı desek yeridir ‘Ojos Asi’ için.

Inevitable

Sakin ve romantik şarkılarından biri ‘Inevitable’. Saçlar o zaman kızıl ve düşünsenize Shakira bugünden 23 yaş genç, henüz 22 yaşında!

Si Te Vas

Shakira‘nın o zamanlar henüz hiç İngilizce şarkısı yok. Tamamen İspanyolca’dan oluşan performans o dönem Amerika’da büyük yankı uyandırıyor. Çünkü bir ilk.

Estoy Aquí

Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesi olan Shakira‘dan son olarak ‘Estoy Aquí’yi dinliyoruz. Spotify’da aylık 52 milyon dinleyicisi olan Shakira, geçtiğimiz günlerde David Guetta ve Black Eyed Peas ile beraber ‘DON’T YOU WORRY’ teklisini yayınlamıştı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR