Ana Sayfacaz28. İstanbul Caz Festivali Gece Gezmesi 18 Eylül'de

28. İstanbul Caz Festivali Gece Gezmesi 18 Eylül’de

28. İstanbul Caz Festivali Gece Gezmesi’nde bu sene Alp Ersönmez, Çağrı Sertel, Dilan Balkay, Kâzım ve Udgang’ı izleyeceğiz.

Festivalde bu yıl Gece Gezmesi etkinliğine “Vitrin: Türkiye Güncel Müzik Buluşması” panelleri eşlik edecek. Konserler ve paneller 18 Eylül’de Beykoz Kundura’da, Kundura Sahne işbirliğiyle gerçekleşecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 24 yıldır Garanti BBVA sponsorluğunda, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, 1 Eylül’de caz coşkusunu yeniden şehre yaymaya hazırlanıyor. Festival, caz, pop, soul, funk ve dünya müziğini yıldız isimlerle 24 gün boyunca İstanbul’un açık hava sahnelerine taşıyacak.

cagri sertel gece gezmesi
Çağrı Sertel

18 EYLÜL’DE BEYKOZ KUNDURA’DA BAŞLIYOR

Festivalin en özel etkinliklerinden olan, artık gelenekselleşmiş Gece Gezmesi, 28. İstanbul Caz Festivali kapsamında ve +1 desteğiyle bu yıl altıncı kez gerçekleştirilecek. Daha önce Kadıköy’ün birbirinden güzel mekânlarında yaşanan Gece Gezmesi ruhu bu sefer Beykoz Kundura’ya taşınıyor. “Festival içinde festival” havası yaratan Gece Gezmesi, bu yıla özel formatıyla 18 Eylül Cumartesi günü Beykoz Kundura’nın farklı sahnelerinde hayat bulacak.

Etkinlik bu tek mekânda olsa da aynı günde birden fazla sahnede farklı konserler arasında gezinebileceğimiz Gece Gezmesi, 18 Eylül Cumartesi saat 19.00’da başlayacak ve her biri kendi alanında özgün üretimler yapan müzisyenleri ağırlayacak. Bu denize karşı türler arası gezintinin rehberleri Alp Ersönmez “Cereyanlı”, Çağrı Sertel “Multiverse”, Dilan Balkay, Kâzım ve Udgang olacak.

DILAN BALKAY BANNER

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR