Ana SayfaDünyadan28 yıllık Daft Punk efsanesi dağıldıklarını açıkladı

28 yıllık Daft Punk efsanesi dağıldıklarını açıkladı

Elektronik müziğin efsanevi ikilisi Daft Punk, 28 yıllık birlikteliklerini sonlandırdıklarını açıkladı. 

Ünlü ikili, haberi 2006 yılında yayınladıkları filmleri Electroma’dan alınan “Epilogue” başlıklı 8 dakikalık bir videoyla duyurdu. Grubun menajeri Kathryn Frazier ayrılık haberini doğruladı ancak ayrılık gerekçesinden bahsetmedi.

Thomas Bangalter ve Guy-Manuel de Homem-Christo, 1993 yılında Paris’te kurdukları Daft Punk ile house müziğe Fransız dokunuşu getirdi. 1997’deki Homework adlı ilk albümleri, “Around the World” ve “Da Funk” dans müziği simgesiydi. 2001 yılında Discovery‘nin piyasaya sürülmesiyle ikili, personaları haline gelen robot kıyafetleri ile görülmeye başlandı. “One More Time” ve “Harder, Better, Faster, Stronger” single’ları onları global süperstarlar haline getirdi. Sonraki yıllarda üçüncü albüm Human After All ,konser albümü Alive 2007 ve Tron film müzikleriyle devam etti.

Daft Punk’ın kariyeri 2013 yılındaki son albümleri Random Access Memories ile bir kez daha tırmanışa geçti. Nile Rodgers ve Pharrell Wiliams’ın yer aldığı “Get Lucky” büyük bir başarı kazandı. Daft Punk, “Yılın Albümü” dahil 3 Grammy kazandı.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR