Ana SayfaEtkinlikler30. İstanbul Caz Festivali 7-18 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek

30. İstanbul Caz Festivali 7-18 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek

Bu yıl 30. yaşını kutlayan İstanbul Caz Festivali bu yaz 7-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. İKSV’nin düzenlediği festivalde Kovacs, The Lumineers ve Morcheeba gibi sevilen isimler sahneye çıkacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali bu yıl 30. yaşını dolduruyor. Temmuz ayında İstanbul’un dört bir köşesindeki müzikseverleri cazla buluşturacak festival, ağırlayacağı sanatçılarla oldukça ilgi çekici bir program sunuyor. 7-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival, 40’a yakın konserde 200’den fazla sanatçıyı seyirciyle buluşturacak.

Bu sene merkez sahnesini Parkorman olarak belirleyen 30. İstanbul Caz Festivali, bunun dışında Robert Kolej, Esma Sultan Yalısı ve Sultan Park Swissôtel the Bosphorus’u konser mekanları olarak kullanacak. Kovacs, The Lumineers, Morcheeba, Youn Sun Nah, Fatoumata Diawara ve Lizz Wright başta olmak üzere birçok sanatçı cazdan indie rock’a, funk’tan trip-hop’a uzanan geniş bir yelpazeyle şehri müziğe doyuracak.

24 Mart Cuma sabah saat 10.30’da genel satışa çıkacak olan festival biletleri için Lale Kart üyeleri 20-23 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek öncelikli satış dönemini kullanabilecek. Öğrencilerin, bu yıl yine tüm İKSV etkinliklerinde kullanabilecekleri 10 TL’lik Eczacıbaşı Genç Bilet uygulaması 30. İstanbul Caz Festivali kapsamında da geçerli olacak.

30. İstanbul Caz Festivali

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR