Ana SayfaHaberler31. İstanbul Caz Festivali'nde Genç Caz+ için başvurular başlıyor

31. İstanbul Caz Festivali’nde Genç Caz+ için başvurular başlıyor

İstanbul Caz Festivali’nin genç müzisyenleri desteklediği gelenekselleşen bölümü Genç Caz+, bu sene 22. kez gerçekleştiriliyor. Genç Caz+ için seçilecek topluluklar, hem bu yıl 31. yılını kutlayan İstanbul Caz Festivali’nde konser verme imkanı yakalayacak, hem de festival sonrasında Genç Caz+ albümünde yer alacaklar. Başvurular için son gün 19 Nisan Cuma.

Bu sene 3 – 18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 31. İstanbul Caz Festivali’nin gelenekselleşen bölümü Genç Caz+ için başvurular başladı. Genç Caz+ Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen, 28 yaş altındaki genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform sağlıyor. Seçmelere katılmak isteyen müzisyenler ve topluluklar, caz.iksv.org adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler. Başvurular bu adreste yer alan çevrimiçi form doldurularak yapılabilecek. Başvurular için son tarih 19 Nisan Cuma.

Kimler başvurabilir?

Genç Caz+’ya profesyonel bir albüm yayımlamamış, 28 yaşın altında olan müzisyen ve topluluklar başvurabilir. Seçmelere caz, funk, R&B, neo-soul, elektronik müzik, hip-hop gibi farklı türler, doğaçlama içeren türler arası müzikler ve benzeri tarzlardaki demolar ile katılınabilir. Müzisyenler, kendi özgün eserlerinin yanı sıra başka parçaların yorumlarından oluşan bir repertuvar ile başvurabilirler. Yayımlanacak albümde yer alabilmek için sanatçıların kendi özgün eserleri (söz-beste) ile katılmaları özellikle tercih edilecek. Yapılacak başvurular üzerinden değerlendirme konserinde yer almaya hak kazanan isimler 29 Nisan Pazartesi günü festivalin web sitesi üzerinden ilan edilecek. Festivalde yer almaya hak kazanan müzisyen ve topluluklar ise 5 Mayıs tarihinde gerçekleşecek değerlendirme konserinden sonra açıklanacak.

GencCaz2024Basvuru1

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR