Ana Sayfacaz4. Zorlu PSM Caz Festivali'nden yerli cazcılara destek

4. Zorlu PSM Caz Festivali’nden yerli cazcılara destek

’Her müziğin caz festivali’’ mottosuyla 4. senesini kutlayan PSM Caz Festivali, bu sene 30 Nisan Uluslarası Caz Günü’nde, farklı müzik türlerinin sentezini yansıtan programıyla, müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

30 Nisan – 5 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek festival, caz çatısı altında; blues, elektronik, etnik, funk, indie, klasik, pop, rock ve world müziğin heyecan verici renklerine yer verirken, 80’i aşkın yabancı ve yerli sanatçıyı ağırlayacak. Yerli sanatçı ve grupların yalnızca PSM Caz Festivali’ne özel gerçekleştirilecek PSM’ye Münhasır projeleri, özel sahne şovları ve repertuvarlar ile de seyircilere benzersiz bir festival deneyimi sunacak. Festivalin biletleri, 17 Şubat’ta passo.com.tr ve Zorlu PSM gişeleri üzerinden satışta olacak.

zorlu caz 2020

Steve Kuhn, Pet Shop Boys, Salif Keita, Billy Cobham gibi dev isimlerin de ağırlanacağı gecede “Touché” yerli caz sanatçılarının da özel performanslarına ev sahipliği yapacak.

1 yaşını dolduran touché, yabancı sanatçıların yanı sıra yerli isimlerin özel performanslarına ev sahipliği yaparak; Piatango & Melis Sökmen, Erdem Sökmen Quartet, Bora Çeliker Quartet, Ozan Musluoğlu ‘35’, Jazz Sisters, Erdem Özkan Quartet, Önder Focan 4et feat. Meltem Ege, Esra Kayıkçı Band, Şenay Ocak Quintet, Su İdil, Ferit Odman Quintet, Bilal Kahraman Trio, Yavuz Akyazıcı Project, Korhan Futacı, Çağrı Sertel ‘multiverse’, Hakan Başar Trio, Alp Ersönmez – Cereyanlı, Tümer Uluçınar Quintet gibi değerli sanatçılarla festival boyunca cazseverlere eşsiz deneyimler yaşatacak.

Festivalde ayrıca Erol Evgin Caz Söylüyor, Fatih Erkoç, Kalben, Ceylan Ertem ve Cenk Erdoğan, maNga ve Tuluğ Tırpan, Jehan Barbur, Ömür Göksel, Şenay Lambaoğlu, Okay Temiz, Kerem Görsev, Duygu Soylu gibi isimler de sahne alacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR