Ana SayfaHaberler42. İstanbul Film Festivali Berlin’in en iyilerini getiriyor!

42. İstanbul Film Festivali Berlin’in en iyilerini getiriyor!

Bu sene 7-18 Nisan tarihleri arasında 42. kez düzenlenecek İstanbul Film Festivali, geçtiğimiz ay Berlin Film Festivali’nden ödüllerle dönen filmleri şehre getiriyor!

İstanbullu sinemaseverler için yılın en güzel zamanına çok az kaldı! 7-18 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 42. İstanbul Film Festivali için geri sayım sürerken festivalin bu seneki programından önemli bir kısım daha duyuruldu! Şubat ayında düzenlenen 73. Berlin Film Festivali’nde prömiyer yapan toplam 10 ödüllü film, Türkiye galalarını İstanbul Film Festivali’nde yapacak.

Berlinale’nin büyük ödülü Altın Ayı’nın bu seneki galibi Nicolas Philibert imzalı “Sur l’Adamant” başta olmak üzere; En İyi Yönetmen Gümüş Ayı’sının sahibi olan Philippe Garrel’in “Le grand Chariot”su, En İyi Oyuncu ödülünü kazanan “20.000 Especies de Abejas”, Angela Schanelec’in En İyi Senaryo ödülünü kazanan filmi “Music” ve yılın en beklenilen filmlerinden Christian Petzold imzalı jüri büyük ödülü sahibi “Roter Himmel” 42. İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek.

Yönetmenliğini Christoph Hochhäusler’in yaptığı “Bis ans Ende der Nacht”; Bas Devos’un son filmi “Here”; João Canijo’nun ikiz filmleri “Mal viver” ve “Viver mal”; yılın en övülen filmlerinden “And the King Said, What a Fantastic Machine” ve Barış Film Ödülü kazananı “Seven Winters in Tehran” da festivalde Türkiye prömiyerlerini gerçekleştirecekler. Henüz detaylarıyla tüm program açıklanmamış olsa da 42. İstanbul Film Festivali için şimdiden heyecanlanmamak elde değil.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR