Ana Sayfacaz49. İstanbul Müzik Festivali'nde başrolde kadınlar var

49. İstanbul Müzik Festivali’nde başrolde kadınlar var

İKSV  tarafından düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”ndan faydalanmaya hak kazanan 13 genç kadın müzisyen belirlendi.

Genç kadın müzisyenlerin başvuruları, İKSV Genel Müdür Yardımcısı ve müzikolog Yeşim Gürer Oymak başkanlığında, orkestra şefi ve CRR Konser Salonu Genel Sanat Yönetmeni Cem Mansur, keman sanatçısı ve orkestra şefi Hakan Şensoy, piyano ikilisi Ufuk & Bahar Dördüncü ve piyanist İris Şentürker’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi.

Destek almaya hak kazanan müzisyenler şu isimler oldu :

Bahar Erünsal, keman
Başak Kömürcügil, fagot
Beliz Güney, viyolonsel
Beste Gürkey, perküsyon
Betül Burcu Gündoğdu, piyano
Dilan Karayılan, keman
Ece Namlı, keman
Elfida Su Turan, keman
Gökçe Küçükarslan, kontrbas
Ilgın Top, keman
Lal Karaalioğlu, piyano
Melisa Büyükyörük, fagot
Sıla Şentürk, piyano

GÜLSİN ONAY KANAAT ÖNDERİ OLDU

gulsinonay

2018 yılından bu yana gerçekleştirilen proje, çalgı, şan ve şeflik branşlarında üstün yetenekli genç kadın müzisyenlere destek olmayı amaçlıyor. Projenin dördüncü yılında, deneyimi, bilgisi ve uzmanlığıyla genç kadın müzisyenlerin yolunu aydınlatacak kanaat önderi, piyanist Gülsin Onay olacak. Gülsin Onay ile Yarının Kadın Yıldızları’nın birlikte gerçekleştireceği konserin kaydı sonbaharda İKSV YouTube kanalında izlenebilecek.

49. İstanbul Müzik Festivali ağustos ve eylül aylarında müzikseverlerle buluşacak
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, bu yıl ağustos ve eylül aylarında müzikseverlerle buluşacak. Tamamen açık hava mekânlarda gerçekleşecek festivalin tarihleri ve programı 15 Haziran’da açıklanacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR