Ana SayfaDünyadanAaliyah'ın şarkıları artık stream edilebilecek

Aaliyah’ın şarkıları artık stream edilebilecek

2001 yılında geçirdiği bir uçak kazasıyla aramızdan ayrılan R&B yıldızı Aaliyah’ın tüm şarkıları artık dijital stream servislerinden dinlenebilecek.

Ölümünün 20. yıldönümünde Aaliyah’ın satış rekorları kıran albümleri Spotify ve Apple Music gibi servislerden dinlenebilecek. Aaliyah’ın One in a Million albümü 20 Ağustos’ta servis edilecek.

Aaliyah’ın başrol oynadığı Romeo Must Die filminin müzikleri, Ultimate Aaliyah ve I Care 4 U derlemeleri de dahil olmak üzere sanatçının tüm diskografisi erişime açık olacak. İlk albüm Age Ain’t Nothing But A Number bunlar içinde yer almayacak.

AALIYAH NEDEN ÖLDÜ? 

Aaliyah, 2001 yılında Bahamalar’da seyahat ettiği bir uçağın havalandıktan kısa bir süre sonra düşüp alevler içinde kalması sonucu öldü.

Yıldız, “Rock The Boat” şarkısına klip çekmek için adayı ziyaret ediyordu. Video yönetmeni Douglas Kratz ve plak şirketi yöneticisi Gina Smith de dahil olmak üzere sekiz yolcuyla birlikte yaşama veda etti. Yapılan bir soruşturmada uçağın kalkış sırasında aşırı yüklenmiş olduğu sonucuna vardı.

22 yaşındaki Aaliyah’ın müziği bugün hala Rihanna, Drake, Alicia Keys ve Beyoncé’nin şarkılarında hissedilebilir.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR