Ana SayfarapACT ve Gramafonia'dan "Altın Çocuklar"

ACT ve Gramafonia’dan “Altın Çocuklar”

Kendine has ve ilgi çekici tarzı ile rap dünyasında adından sıkça söz ettiren Gramafonia, bir arabesk rap denemesinde ACT ile birlikte. “Altın Çocuklar” Garaj Müzik etiketiyle yayınlandı.

Önder Kılınç (Gramafonia) 2002 yılında ilk profesyonel stüdyo kaydını yayınladı ve kendi şehri olan Adana başta olmak üzere hiphop kültürüyle iç içe olan birçok farklı şehir organizasyonlarında sahne aldı. 2008 Adana freestyle birincisi olan Gramafonia 2012’de İstanbul’a yerleşmiş ve gerek organizasyonlar gerek ise yayınladığı albümler ve bulunduğu projelerle kendi özgün stilini ve MC olarak sahnelerdeki duruşuyla önemli işlere imza attı. MC, prodüktör ve DJ olmanın yanı sıra Önder Kılınç aynı zamanda bir sanat kolektifi kurucusu olup nitelikli ve vizyoner hiphop bayrağını taşımaya devam ediyor.

GRAMAFONIA

ACT KİMDİR?

Aykut Caner Terzioğlu nam-ı diğer ACT, 1991 Adana doğumlu ve halen Adana’da yaşamakta. Rap yaşantısına bundan 10 sene önce başladı. Oratorium Lab. Stüdyosu’nda çalışmalarını sürdüren ACT ilk mahlas olarak “Radon Andezit”i kullanıyordu. Sonradan mahlas değişikliğine giderek “ACT” ile çalışmalarına devam etmeyi tercih etti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR