Ana SayfaHaberlerAdamlar'ın Dünya Günlükleri albümü plak formatında yayınlandı

Adamlar’ın Dünya Günlükleri albümü plak formatında yayınlandı

Türkçe rock dünyasının en sevilen ekiplerinden Adamlar, Dünya Günlükleri albümlerini plak formatında dinleyiciyle buluşturuyor.

İlk albümleri Eski Dostum Tankla Gelmiş (2014) ve sonrasında Rüyalarda Buruşmuşuz (2016) ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan alternatif-rock müziğin yükselen gruplarından Adamlar, Nisan 2019’da yayımlandığında büyük ilgi gören Garaj Müzik etiketli 3. stüdyo albümleri Dünya Günlükleri’ni ilk defa plak formatında müzikseverlerin beğenisine sundu.

Adamlar, 10 şarkıdan oluşan Dünya Günlükleri ile müzik kariyerindeki yerini sağlamlaştırdı.

Teatral şarkı sözleri ve bestelerin mucidi Tolga Akdoğan; Dünya Günlükleri’ de hayata dair her konuda güçlü, derin, yoğun ve ironik sözleri, müzikal bir hikaye gibi harmanlayıp sunmaya devam etti. Bu albümde “Zombi”, “Mavi Ekran”, “Hikaye”, “Yoruldum” gibi ritmik bateri, minimal gitar öğeleri ve ezber bozan şarkı sözlerinin yanı sıra elektronik altyapılar ve deneysel tınılarla dolu şarkılar var.

Adamlar; Emir Ongun (bas gitar), Emre Malikler (elektro gitar), Gürhan Öğütücü (elektro gitar), Berkan Tilavel (bateri) ve Tolga Akdoğan (vokal)’dan oluşuyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR