Ana SayfarapAdos söyledi, Şanışer çekti: "Eylül"

Ados söyledi, Şanışer çekti: “Eylül”

Türk rap müziğinin takibe değer isimlerinden Ados, yeni şarkısı “Eylül”ü yayınladı. Şarkının klibini ise bir diğer rap sanatçısı Şanışer çekti.

Ados yeni şarkısı “Eylül”ü 21 Şubat’ta yayınladı. Şarkının klibini ise geçtiğimiz seneye “Susamam”la damgasını vuran Şanışer çekti. Yeni şarkı ile ilgili Şanışer Twitter hesabından “Uzun zamandır dinlediğim en hayranlık uyandırıcı şarkı” yorumunu yaptı.

ADOS KİMDİR?

Adem Oslu adının ve soyadının ilk iki harfini alarak oluşturduğu ADOS ismi ile rap dünyasında boy göstermektedir. Müziğe ilk adımlarını ikibinli yılların başında attı. 2007 yılında ilk underground albüm çalışması ‘Şehrin Kartalı’nı yayınladı. Yine aynı yıl içerisinde ‘Bilinç Altıma Kaçırdım’ isimli ikinci albüm çalışmasını dinleyicilerin beğenisine sundu. Bir yıl aradan sonra ise üçüncü albüm çalışması ‘Ekimoz’ ile kendi müziğini ortaya koyarak dinleyici kitlesini oluşturmayı başardı.

ados 2

Son olarak verdiği iki yıl aradan sonra 2011 yılının ilk ayında aynı zamanda yılın ilk albümü olma özelliğin taşıyan birçok farklı konuyu ele aldığı ‘Eskiz’ isimli albüm çalışmasını sınırlı sayıda bastırarak satışa sundu. Ayrıca albümleri haricinde yayınladığı şarkıları ve konuk olarak katıldığı albümlerdeki parçalarını ‘Küllük Bootleg’ adı altında dinleyicilerine ulaştırdı.

2012 yılında ‘Katarsis’ isimli ilk yasal albümünü çıkardı. 2013 yılında 5 parçalık bir EP albümü yayınladı. 2016 yılında VERTİGO albümünü piyasaya çıkardı. 2018 yılında Basemode Records Sony Music ortaklığındaki Mizantrop albümünü sevenleriyle buluşturan sanatçı çalışmalarını sürdürmektedir.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR