Ana SayfaalternatifAffet Robot'tan yeni klip geldi: "Çelişki"

Affet Robot’tan yeni klip geldi: “Çelişki”

Eren Günsan’ın İstanbul çıkışlı dark wave ve synth pop projesi Affet Robot, son albüm Fiyasko‘da yer alan “Çelişki” şarkısını kliplendirdi.

Söz, müzik, prodüksiyon ve aranjeleri Eren Günsan’a ait olan “Çelişki”nin mix ve mastering’lerinde Orçun Ayata imzası var.

Affet Robot’un motto’su şu yönde:

“İnsanın elinin yarattığı tüm felaketler, kendi başına hapsolur. Gün geldiğinde, aynı eli yaratan merhametten yoksun kötülükler tarafından affedilmeyi istemek aptallıktır.”

AFFET ROBOT KİMDİR? 

Eren Günsan’ın İstanbul merkezli dark wave / synth pop müzik projesi Affet Robot, 2017 yılında ilk albümü Röntgen‘i yayınladı. Yayınlandıktan kısa bir süre sonra Affet Robot, Huzursuz Seyirler EP’si Red Bull tarafından desteklendi. Bu EP 2019’da Amsterdam’daki Red Bull Studios’ta ve EP 22 Eylül 2019’da yayınlandı. Yeni albüm Fiyasko ise 26 Şubat’ta yayınlandı. Albüm, karantina döneminde Eren Günsan tarafından kaydedildi ve prodüksiyonu yapıldı.

Dark-synth pop projesi, ilhamını 80’lerin karanlık tarafından alıyor. Analog synthsizer’lar, davullar, reverbed vokaller, koro yüklü 80’lerin ikonik gitarları ve melankolik türkçe şarkı sözleri, Affet Robot’u oluşturan şeyler.

Yeni çağın mevcut anlayışını 80’lerin yeni wave / synth-pop sesi ile birleştirerek geçmişi ve bugünü bir arada tutan bir şey yaratarak; Affet Robot, hem işitsel hem de görsel olarak benzersiz bir müzikal perspektif izliyor.

SYNTH POP

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR