Ana SayfaHaberlerAga B'den yeni single: "Bis"

Aga B’den yeni single: “Bis”

Ankara’nın en yetenekli rap sanatçılarından biri olan Burak Yelman, nam-ı diğer Aga B, “Bis” adını verdiği yeni şarkısını yayınladı.

Müziği Pangea Beatz ve Nnoz imzalı olan “Bis”in klibini ise Yiğit Karaca yönetti. “Bis” Basemode Records etiketiyle yayınlandı.

Gerçek adı Burak Yelman, 1987 Ekim Ankara doğumludur. 2000 yılından beri sıkı bir rap dinleyecisi olan Aga B, bu hayranlığı sayesinde yeteğini keşfetmiştir. Daha sonrasında arkadaşlarıyla beraber kurduğu RapOrdusu isimli grup ile kayıtlar almaya ve sözler yazmıştır.

İnternette yayınladıkları parçalar ile büyük bir hayran kitlesi kazanan Aga B, ilk dönemde sadece albümsüz olarak paylaşım yapmıştır. Daha sonrasında ise Sulh’ün katkıları ile AgaNerdesin isimli bandrolsüz albümünü rap severler ile paylaşmıştır.

2006 yılında Xir Gökdeniz’in de katkıları ile AgaB’sikopat adlı 2. solo albümün altına imzasını atmış, 2007 senesinde ise jusmusic Entertainment çatısı altında çalışmaya başlamıştır. 3. albüm +Şan müzik severler ile buluşturulmuştur. 2011 yılında Funk’d up, Dj Suppa ve Ezhel ile VooDoo Records’u kurmuştur.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR