Ana SayfarapAga-B'nin yeni şarkısı "Eyvah" dinleyiciyle buluştu

Aga-B’nin yeni şarkısı “Eyvah” dinleyiciyle buluştu

Türkiye’nin en karakteristik rap sanatçılarından olan Aga B, yeni şarkısı “Eyvah” ile şimdi Universal Müzik Türkiye etiketiyle dijital platformlarda.

Aga B’nin kendine has söz yazma sanatı, Pangeabeatz’in karanlık ve güçlü beat’iyle bir araya gelmesiyle ortaya çıkan “Eyvah”, Aga B’nin 2021’de çıkacak olan ilk şarikısı ve şimdiden müzikseverlerin ve Aga B hayranlarının ilgisini çekmeyi başardı.

Sözleri Aga B’ye ait olan şarkının bestesini Pangeabeatz üstlendi.

AGA B KİMDİR?

Gerçek adı Burak Yelman, 1987 Ekim Ankara doğumludur. 2000 yılından beri sıkı bir rap dinleyecisi olan Aga B, bu hayranlığı sayesinde yeteğini keşfetmiştir. Daha sonrasında arkadaşlarıyla beraber kurduğu RapOrdusu isimli grup ile kayıtlar almaya ve sözler yazmıştır. İnternette yayınladıkları parçalar ile büyük bir hayran kitlesi kazanan Aga B, ilk dönemde sadece albümsüz olarak paylaşım yapmıştır. Daha sonrasında ise Sulh’ün katkıları ile AgaNerdesin isimli bandrolsüz albümünü rap severler ile paylaşmıştır. 2006 yılında Xir Gökdeniz’in de katkıları ile AgaB’sikopat adlı 2. solo albümün altına imzasını atmış, 2007 senesinde ise jusmusic Entertainment çatısı altında çalışmaya başlamıştır. 3. albüm +Şan müzik severler ile buluşturulmuştur. 2011 yılında Funk’d up, Dj Suppa ve Ezhel ile VooDoo Records’u kurmuştur.

 
BANNER 4

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR