Ana SayfaHaberlerAğaçkakan'ın yeni albümü Kendiliğinden yayınlandı

Ağaçkakan’ın yeni albümü Kendiliğinden yayınlandı

“2019 da Berbat Bir Yıldı” şarkısıyla özellikle sosyal medyada çok konuşulan Ağaçkakan, yeni albümünde Nilipek. ve Can Güngör’le işbirliği yaptı.

Rap müziğinin yükselen sesi Ağaçkakan, sene boyunca yayımladığı “Gidince Görücez”, “Hayret Bir Şey”, “989” ve “2019 da Berbat Bir Yıldı” şarkılarından sonra yeni albümü “Kendiliğinden” ile 2020’ye nokta koyuyor. Albümün prodüksiyonunu Emiladil ve Golem üstlenirken kapak görseli Canavar imzası taşıyor.

Sözlerinde kişisel hikâyeler ve anlatılar paylaşan Ağaçkakan, albümde Can Güngör ile “2019 da Berbat Bir Yıldı” ve Nilipek. ile de “Karbondioksit” şarkısında bir araya geliyor. 22 şarkıdan oluşan albüm, hip-hop’tan drum and bass’e, tekno’dan breakbeat’e kadar geniş bir yelpazeye sahip olarak dinleyiciye alışılmışın dışında bir müzik deneyimi sunuyor.

Albüm hazırlıklarını farklı şehirler tamamlayan Ağaçkakan, Emiladil ve Golem, üç şarkılık beş bölümden oluşan albümü müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Ankara’da doğup Samsun’da büyüyen, Eskişehir’de M4NM’i kurduktan sonra İstanbul’da yaşamaya başlayan Burkay Yalnız’ın solo projesi Ağaçkakan, 2013 ve 2014’te yayımladığı EP’lerin ardından Eylül 2017’de A Naşkvit isimli ilk LP’sini müzikseverlerle paylaşmıştı. 2019’da yayımladığı Gravöl 0 adlı EP’siyle dikkatleri üzere çeken sanatçı, Hallelujah ile hayranlarıyla tekrar buluştu. 2020 yılında ise Kendiliğinden albümünden tadımlık şarkılar paylaştı ve albümü yayımlamasıyla 2020’ye veda ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR