Ana SayfaalternatifAh! Kosmos ve Özgür Yılmaz'dan "Yarama Bastıkça"

Ah! Kosmos ve Özgür Yılmaz’dan “Yarama Bastıkça”

Ah! Kosmos (Başak Günak) ve Özgür Yılmaz işbirliğindeki “Yarama Bastıkça” Gülbaba Records etiketiyle yayınlandı.

Kalp yarasından ve mesafelerin gerekliliğinden bahseden “Yarama Bastıkça” İstanbul ve Berlin’de kaleme alındı. Şarkının yapımcılığını ise Ah! Kosmos üstlendi. Başak Günak vokal, bas, synthesizer ve beat programcılığı yapıyor. Özgür Yılmaz ise vokal, akustik ve elektro gitar icra ediyor. Şarkının geri vokallerinde ise caz sanatçısı Elif Çağlar’ı duyuyoruz.

Mastering’i İngiltere’de Mark Dobson tarafından yapılan şarkının kapak çalışması ise Ürdünlü sanatçı Mothanna Hussein imzalı. Bu çalışma, ikilinin üçüncü işbirliği.

AH! KOSMOS KİMDİR? 

ah kosmos

Berlin’de yaşayan Ah! Kosmos; ritimleri, elektronik kompozisyonu ve sesleri kullanarak kişinin içine gömülebileceği ve sürüklenebileceği mistik bir modülasyon dünyası inşa ediyor. Sanatçı aynı zamanda tiyatro, çağdaş dans, film ve görsel sanat projeleri için ses peyzajları oluşturmakta ve mekana özel performanslar gerçekleştiriyor.

ÖZGÜR YILMAZ KİMDİR? 

Gitarist ve besteci Özgür Yılmaz ise Türk psikedelik rock grubu Ayyuka’nın kurucu üyelerinden. 2001’den beri Ayyuka ile birlikte 4 stüdyo albümüne imza attı, birçok festivalde ve klüpte sahne aldı ve halen aktif bir üye. Aynı zamanda Kırıka grubunda da gitarist olarak 2010’dan beri yer alıyor.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR