Ana SayfarapAlaca'nın ikinci single'ı "Sar" yayında

Alaca’nın ikinci single’ı “Sar” yayında

İstanbullu hip-hop, alternative R&B ve neo-soul grubu Alaca’nın 10Gün isimli konsept albümünün ikinci single’ı “Sar” tüm dijital platformlarda yayında.

1,5 senedir üzerinde çalıştıkları albümlerinin ilk single’ı “Olmaz‘”ı 15 Mayıs 2020 tarihinde yayınlayan grup, alternative hip-hop/trap tarzındaki 2. single’ı “Sar“ı 10 Temmuz 2020 tarihinde çıkardı.

Genel kayıtlarını kendi ev stüdyolarında, akustik kayıtlarını Babajim İstanbul Stüdyoları’nda alan ekip, mix’te Harun İyicil ve Kerem Akdağ’dan oluşan Flytones ile mastering’de ise Çağan Tunalı ile çalıştı.

Toplam 10 parçadan oluşacak 10Gün albümün 5 parçalık ilk bölümü ise 7 Ağustos 2020 tarihinde dijital platformlarda yayında olacak.

10GÜN HAKKINDA

Konsept albüm olan 10GünBoccaccio‘nun yazdığı ilk hikaye kitabı olan Decameron‘dan (Decameron; Yunanca on ve gün sözcüklerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur.) ilham alınarak hazırlanmıştır. Veba salgını günlerindeki Floransa’yı ele alan kitap; 10 kişinin, 10 gün boyunca, birbirlerine anlattıkları 100 hikayeden oluşmaktadır. Her gün için, kitaptaki anlatıcılar tarafından farklı bir tema belirlenmekte, hikayeler o konsept çerçevesinde cesur bir üslupla ele alınmaktadır.

Decameron’u referans alan 10Gün albümü; nüktedan hikaye anlatıcılığının yoğun olduğu, modern ve retro soundların birleştiği, hip-hop tarzında bestelerden oluşmaktadır. Albümdeki her şarkı, kitapta o gün için belirlenen konseptlerden birini temsil etmektedir. (Örneğin Decameron’da  2. gün anlatılan hikayelerin ana teması, “Kader” hakkında olup,  albümün ilk parçası olan “Olmaz”da bu tema üzerine işlenmiştir.)

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR