Ana SayfapopAlança'dan pop müziğe yeni bir soluk: "Mis"

Alança’dan pop müziğe yeni bir soluk: “Mis”

Pamela ve Ümit Besen ile yaptığı sahne çalışmalarından tanıdığımız Alança, Türk Pop Müziği’ne yeni bir soluk getirmek üzere yola çıkıyor.

Solo kariyerinin hazırlıklarını tamamlayan Alança ilk teklisi “Mis” ile karşımıda. Modern düzenlemeleriyle dikkat çeken şarkıya güçlü yorumuyla can veren Alança, aynı zamanda devlet konservatuarı mezunu başarılı bir müzisyen.

Alança’nın “içimdeki renkli ve enerjik tarafı yansıttığım dinamik bir şarkı” diye tarif ettiği Mis, önümüzdeki günlerin vazgeçilmez şarkısı olmaya aday. İçindeki gücün farkına varmış, kabuğunu aşkla kırmışların şarkısı “Mis”, Ellipsis etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı.

ALANÇA KİMDİR?

Müziğe yeteneğini çok küçük yaşlarda hissettiren Alança, 11 yaşında keman çalmaya başladı. ATSO Antalya Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nü kazanan Alança, okulda keman ile birlikte piyano ve şan eğitimi de aldı. Dört yıllık lise eğitimi boyunca birinci olduğu “Barış Manço Şarkıları Liselerarası Ses Yarışması” başta olmak üzere birçok etkinlikte sahne aldı.

Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Anasanat Dalı’nı kazanarak eğitimime Ankara’da devam eden Alança, üniversite eğitimi boyunca çeşitli klasik müzik orkestralarında yer aldı. Pamela Spence ve Ümit Besen’in orkestralarında geri vokal yaparak popüler müzik alanında profesyonel sahne çalışmalara başlayan Alança, 2021 sonbaharında çıkardığı “Mis” isimli teklisiyle solo kariyerine ilk adımı attı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR