Ekran karşısında soluklarımızı tutarak izlediğimiz pek çok filmin başrolünde olan dünyaca ünlü bazı oyuncuların müzik dünyasında da şanslarını denediklerini biliyor muydunuz?

Kimisi sadece zevk için şarkı söyledi, kimisi de öyle büyük bir başarısızlık yaşadı ki bir daha müzik dünyasından içeri adımını atmadı. Bazı oyuncuların beklenenin çok daha üstünde bir performans gösterdiklerini ve başarıya rağmen yine de müzikle çok da haşır neşir olmak istemediklerini de söyleyebiliriz. İşte görünce çok şaşıracağınız o isimler ve müzikle olan ilginç deneyimleri… 

Bruce Willis 

Bruce Willis, 1987 ve 89’da iki “eklektik” albüm çıkardı. Bunlardan ilki, The Return of Bruno adındaydı. Albümün yayınlanmasıyla aynı anda bir TV dizisi de yayınlandı. The Temptations gibi ekiplerde de söyleyen geri vokallere sahip olmasına rağmen, Willis’in ilk albümü hiçbir zaman tam olarak bir başarı elde edemedi. 

Hugh Laurie 

Evet, bizim bildiğimiz adıyla House da bir zamanlar bir albüm yapmıştı! Laurie’nin bugüne kadar yaptığı iki blues albümü var. Ünlü aktör “Bence oyunculukta müzik var ve müzikte de oyunculuk var. İki şeyin o kadar da farklı olmadığını düşünüyorum” demişti. 

Keanu Reeves 

Asla yaşlanmamasıyla Hollywood’a nam salmış olan Keanu Reeves’imiz bir zamanlar müzisyendi. 90’larda Dogstar adında bir grunge rock grubu vardı. 1995’te grup Bon Jovi ve David Bowie gibi isimlerle birlikte dikkatleri çekmeye başlamıştı. Bir EP ya da iki albüm yayınladılar. Ama 2002’de dağıldılar. 

Michael Cera 

Gençlik dizilerinin sevilen aktörü Michael Cera’nın filmlerinde genellikle bir indie grup kurmasının tesadüf olduğunu düşünmeyin. Cera’ın True That adında 19 şarkıdan oluşan ilk albümü 2014’te yayınlandı. Cera bu albümü kendi kaydetti ve kendi miksledi. Üstelik müzik eleştirmenlerinden de olumlu kritikler aldı. 

mcera

Robert Downey Jr. 

Iron Man’in de bir albümü var! Sanatçı ilk ve tek albümü The Futurist’i 2004’te yayınladı. İlk haftasında 16 bin sattı. Bu albümde Downey imzalı 8 tane pop şarkısı ve iki de cover vardı. Ama ünlü oyuncu bir daha albüm yapmadı. 2006’da bir röportajında albüm yapmak için harcadığı enerjinin karşılığını alamadığını söylemişti. 

Ryan Gosling 

La La Land’deki başarısıyla gözlerimizi şenlendirdiği yetmemiş gibi kulaklarımızı da şenlendiren Ryan Gosling’in Zach Sields ile birlikte kurduğu Dead Man Bones adında bir rock grubu var. Bu grup 2009’da kendi isimlerini taşıyan ilk ve tek albümünü yayınladı. Albümdeki şarkılar hayaletler ve canavarlar hakkındaydı. Ama bu albüm hiçbir şekilde tutmadı. 

Scarlett Johansson 

Dünyaca ünlü aktris Scarlett Johansson’un iki stüdyo albümü, dört EP’si ve birkaç single’ı var. İlk albümü, Tom Waits cover’larından oluşan Anywhere I Lay My Head. Bu albümde David Bowie ve Yeah Yeah Yeahs elemanlarıyla işbirlikleri yaptı. Müzik eleştirmenleri Johansson’un sesini ve müziğini “şaşırtıcı derecede etkileyici” buldu. Singles adında bir grup kurdu ve son şarkısını da 2018’de yayınladı.

Naomi Campbell 

naomi campbell

Modellik kariyerine oyunculuğu da eklediği yetmezmiş gibi, Naomi Campbell bir de müzik dünyasına girdi. 1994 yılında Baby Woman adında bir R&B albümü çıkardı. O kadar korkunç eleştiriler aldı ki bu albüm Naomi’nin ilk ve son albümü oldu. 

Jackie Chan 

Dövüş sanatları ustası Jackie Chan, dünyaca ünlü bir aktör. Bugün 67 yaşında olan Chan’in bugüne kadar yayınladığı 11 albümü olduğunu biliyor muydunuz? Chan, 1984’den bugüne müzik kariyerini bırakmadı ve 12’inci albümü de her an yayınlanabilir! 

Toni Colette 

Ünlü aktris Toni Colette 2006 yılında kariyerinin ilk ve tek albümü Beautiful Awkward Pictures’ı yayınladı. Colette’in albümü ne yazık ki müzik eleştirmenleri tarafından pek beğenilmedi. Ünlü oyuncu o gün bugündür de bir daha müzik dünyasının yanından geçmedi. 

Jennifer Love Hewitt 

“Ghost Whisperer” dizisiyle büyük ilgi gören bir dönemin en ünlü aktrislerinden Jennifer Love Hewitt de müzik dünyasında baltayı taşa vuran isimlerden. Buna rağmen dört albüm yayınlamayı da başardı. Bu albümlerden birinin adı Let’s Go Bang. (Bunun kibarca açık bir yatak daveti olduğunu söyleyip tam bir çeviri yapmayalım.)

Brie Larson

Oscar ödüllü oyuncu Brie Larson’ın müziğe olan ilgisini Scott Pilgrim vs. The World filminde “Black Sheep“i söylerken anlamıştık aslında. Çünkü Larson bu filmde tamamen kendi sesiyle rolünün hakkını vermişti. Brie Larson 2005’te Finally Out of P.E adında bir albüm yayınladı. Ama bu albüm ABD’de yalnızca 4 bin sattı. 

Macaulay Culkin 

“Evde Tek Başına” serilerinden sonra ne yazık ki bir daha sinemada dikiş tutturamayan çocuk star Macaulay Culkin’in The Pizza Underground adında bir grubu olduğunu biliyor muydunuz? Kendisi 2013’ten bu yana The Velvet Underground şarkılarını “pizza”yla değiştiren bu tuhaf parodi grubuyla birlikte sahne alıyor. 

Anthony Hopkins 

“Father” filmiyle kalplerimize hançerler saplayan usta oyuncu Anthony Hopkins bir besteci mi? Evet. Hopkins, 2011 yılında kendi orijinal bestelerini icra etmek için City of Birmingham Senfoni Orkestrası’na katıldı ve bunun sonucunda Composer adını verdiği canlı bir albüm yaptı.  

Kaynak: Bestlifeonline