Ana SayfaHaberlerAleyna Tilki, bu ay Spotify EQUAL Global'in kapağında!

Aleyna Tilki, bu ay Spotify EQUAL Global’in kapağında!

Pop yıldızı Aleyna Tilki, uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi ve bu ay Spotify’ın EQUAL çalma listesine kapak oldu.

2020 yılında Warner Music‘le imzaladığı anlaşma ile dünyaya açılan Aleyna Tilki, bu süreçte ‘Retrograde’ ve ‘Real Love’ gibi İngilizce teklilerini sevenleriyle buluşturmuş ve ‘Real Love’ ile Billboard listesinde yer almıştı.

Son şarkısı ‘Take It Or Leave It’ ile yayınlandığı gün birçok çalma listesine üst sıralardan giren Aleyna, kariyerinde dünya çapında yeni bir başarıya imza attı. Aleyna, Spotify’ın kadın sanatçılara fırsat eşitliği ve görünürlük sağlayan, dünya çapındaki EQUAL listesinin kapağında yer alan ilk Türk sanatçı oldu. Dünyanın en büyük çalma listelerinden biri olan EQUAL, mayıs ayı boyunca hem 36 bin takipçili EQUAL Türkiye, hem de 832 bin takipçili EQUAL Global çalma listelerinin kapağında Aleyna Tilki’yi konuk edecek.

Spotify‘ın yerel EQUAL listelerinde daha önce Kalben, Göksel ve Melike Şahin gibi birçok kadın sanatçımız yer almış ve üstelik New York Times Square’deki ünlü reklam alanında boy göstermişlerdi.

Bu sene yepyeni İngilizce şarkılarıyla buluşmayı beklediğimiz Aleyna’nın kapağında yer aldığı EQUAL Global çalma listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR