Ana SayfaHaberlerAllame ve Yiğit Seferoğlu'ndan akustik rap

Allame ve Yiğit Seferoğlu’ndan akustik rap

Rapçi Allame ve Yiğit Seferoğlu, “Mesele” adını verdikleri şarkılarını akustik rap tarzında YouTube’da yayınladı.

Rap sanatçısı Allame ve son dönemin en üretken isimlerinden Yiğit Seferoğlu, “Mesele” adını verdikleri şarkılarını YouTube’da yayınladı. İkilinin, bir koltukta tek bir gitar ve vokalle kaydettikleri şarkı, yayınlandığı ilk günde 50 bin izlenme ve 11 bin beğeni elde etti. Allame ve Seferoğlu’nun akustik serisinin devamının gelmesi bekleniyor.

ALLAME KİMDİR?

Hamza Gül (Allame), 27 Temmuz 1987 yılında Trabzon’da doğdu. Görsel yeteneğinin keşfedilmesiyle, Trabzon Güzel Sanatlar Lisesi’nde 4 yıl resim eğitimi aldı. Sonrasında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Animasyon bölümünü kazanarak, üniversite eğitimini bitirdi.

Çocukluk yıllarında Cartel’den, hayatına yön verecek kadar fazla etkilendi. Ufak tefek sözler karalaması, demolar kaydetmesini beraberinde geldi. 2007 yılında ilk albümü “Aforizma” ve akabinde onlarca şarkı ve 7’si solo, 5’i ortak, 2’si toplama, 1 single ve 1 yasal albüm olmak üzere, toplamda 16 albüm yaptı. 2005-2006 yıllarında Trabzon’da arkadaşlarıyla birlikte Anatolia Records stüdyosunu açtı. Burada birçok şarkı kaydeden Allame, 2007 yılında kendi stüdyosu Batarya Records’u kurdu.

allame

Rap müziğin yanı sıra graffiti ve DJ’likle ilgilendi. Enstrümantal olarak 2014 yılında “The Night Instrumentals” albümünü yayınlayan sanatçı, düetlerin yanı sıra, birçok sanatçıya beat verdi ve bazılarının prodüktörlüğünü üstlendi. Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde konserler verdi. Katıldığı müzik, resim ve karikatür yarışmalarında ülke ve dünya çapında birçok ödül aldı.

Şu an Eskişehir’de müzik hayatına devam eden sanatçı, 2018 yılında Çukur dizisine özel hazırladığı “Kısır Döngü” şarkısını ve “Sevilmiyor” isimli single’ını Basemode Records & Sony Music etiketiyle yayımladı. Allame, 2019’da “AV” ve “Z Instrumentals” albümlerini yayınladı. Sanatçı, son olarak 10 Ocak’ta “Gözlerim Görmeden” adlı single’ını yayınladı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR