Ana SayfaakustikAllame'den "Fiskos"a akustik versiyon

Allame’den “Fiskos”a akustik versiyon

Türkçe rap müziğin başarılı ismi Allame, Yiğit Seferoğlu’yla birlikte “Fiskos” şarkısının akustik versiyonunu yayınladı.

Allame lakaplı rap sanatçısı Hamza Gül, Yiğit Seferoğlu ile olan işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. İkili, “Fiskos” şarkısının akustik versiyonunu dinleyicilerle paylaştı.

Hamza Gül (Allame), 27 Temmuz 1987 yılında Trabzon’da doğdu. Görsel yeteneğinin keşfedilmesiyle, Trabzon Güzel Sanatlar Lisesi’nde 4 yıl resim eğitimi aldı. Sonrasında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Animasyon bölümünü kazanarak, üniversite eğitimini bitirdi.

Çocukluk yıllarında Cartel’den, hayatına yön verecek kadar fazla etkilendi. Ufak tefek sözler karalaması, demolar kaydetmesini beraberinde geldi. 2007 yılında ilk albümü “Aforizma” ve akabinde onlarca şarkı ve 7’si solo, 5’i ortak, 2’si toplama, 1 single ve 1 yasal albüm olmak üzere, toplamda 16 albüm yaptı. 2005-2006 yıllarında Trabzon’da arkadaşlarıyla birlikte Anatolia Records stüdyosunu açtı. Burada birçok şarkı kaydeden Allame, 2007 yılında kendi stüdyosu Batarya Records’u kurdu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR