Ana SayfaDünyadanAlt-J'in yeni albümü The Dream 11 Şubat'ta

Alt-J’in yeni albümü The Dream 11 Şubat’ta

15 Haziran’da Zorlu PSM sahnesinde izleyeceğimiz İngiliz alternatif rock grubu Alt-J yeni albümleri The Dream‘i 11 Şubat’ta yayınlayacak. Albümde pandemi hakkında da bir şarkı var.

Alt-J, yeni albümleri The Dream’i NME’ye anlattı. Ünlü mecra, The Dream’in Alt-J’nin sesini daha da tuhaf ve çılgın yerlere götürmek için odaklanmış, çok bilinçli bir kararlılığın sonucu olduğunu söylüyor. Albümde yer alan gel-gitleri ise şöyle açıklıyor: “Albümde sürekli değişen temalar var: Coca-Cola içmenin baş döndürücü neşesinden cinayete uzanan konularda şarkılar var.”

Albümün davulcusu ve prodüktörü Thom Green, “Şimdi albümü dinlediğimde, stüdyoyu neredeyse gözümde canlandırabiliyor ve havasını hissedebiliyorum. Bu, bunca yıl önce Leeds’te birlikte bir grup kurduğumuzda hayal bile edemeyeceğimiz bir başarıya ulaştığımızı fark etmemi sağladı.”

Albümde bir de pandemi için yazılmış “Get Better” var. Ekip bu şarkıyı şöyle anlatıyor: “Bize nihayet gerçek hayat hakkında bir şarkı yazdıracak bir dünya olayı olsaydı, bu pandemi olurdu. Ama en önemlisi, gerçek dünya hakkında şarkılar yazabileceğimiz gerçeğini kabul ederek rahatladığımızı hissediyoruz ve şimdi kendimize oraya gitmek için izin veriyoruz. İnsanlar 30 yıl sonra hala bizim müziğimizi dinliyorsa, ‘Alt-J dördüncü albümlerinde gerçekten özel bir şey yaptı’ diye düşünmelerini çok isteriz.”

Alt-J The Dream için geri sayarken, biz de onları 15 Haziran’da PSM Loves Summer kapsamında İstanbul’da izlemek için geri sayıyoruz!

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR