Ana SayfacazAltın Gün, Montreux Caz Festivali'nde

Altın Gün, Montreux Caz Festivali’nde

İsviçre’nin Montrö şehrinindeki Geneva Gölü kıyısında düzenlenen Montreux Caz Festivali bu yılki programını açıkladı. Programda Altın Gün de var. 

Dünyanın en prestijli festivallerinden Montreux Caz Festivali bu yıl kapılarını açık hava alanlarında açıyor. 2-17 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanan festival, müziğin temelinin caz olduğuna inanıyor ama içinde klasik piyanoda elektroniğe uzanan geniş bir skalada icracıların katılımıyla gerçekleşiyor.

Festivalin Türkiye’yle de güçlü bir bağı var, “Bugün burada olmayı, bu festivalin gerçekleşmesini Ahmet Ertegün’e borçluyuz” diyor festival komitesinde yer alan Peter G. Rebeiz. Zira festivalin kurucusu Claude Nobs, 55 yıl önce Atlantic Records kurucusu Ahmet Ertegün’ün kapısını çalarak bu festival için ondan yardım istemiş.

PROGRAMDA BU SENE ALTIN GÜN VAR

Bugüne kadar Led Zeppelin, Pink Floyd, Frank Zappa, Quincy Jones gibi müzik devlerinin katıldığı festivale ülkemizden Barış Demirel, festivalden ödül alan islandman, Burhan Öcal, Fazıl Say gibi isimler de katıldı.

Bu yılın programında ise Woodkid, Rag-n-bone Man, Arlo Parks gibi isimlerin yanı sıra Hollandalı ve Türkiyeli ekip Altın Gün de var. Altın Gün 14 Temmuz’da sahne alacak.

ALTIN GUN BANNER

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR