Ana SayfaHaberlerAltın Gün yeni albümünden yeni bir tekli yayınladı: ‘Rakıya Su Katamam’

Altın Gün yeni albümünden yeni bir tekli yayınladı: ‘Rakıya Su Katamam’

Altın Gün hayranlarına müjde! Grup, 10 Mart’ta yayınlanacak olan yeni stüdyo albümleri “Aşk”tan ikinci teklileri ‘Rakıya Su Katamam’ı yeni bir videoyla birlikte paylaştı.

Türkçe psikedelik rock türünü günümüz müziğinin ruhuna uygun bir dokunuşla canlandırarak tüm dünyada adından söz ettiren başarılı grup Altın Gün yeni albümleri için gün sayıyor. 10 Mart’ta tamamı yayınlanacak “Aşk” isimli yeni albümden ikinci tekliyse şimdiden kulaklarımızın pasını silmeye geldi. Bestesi Selami Şahin’e ait ‘Rakıya Su Katamam’ grubun yorumuyla yepyeni bir formda müzikseverlerle buluşan şarkıyı bu sene bol bol duyacağız gibi duruyor.

Geçtiğimiz ekim ayında, “Aşk” albümünden ilk tekliyi yayınlayan grup, Zülfü Livaneli bestesi ‘Leylim Ley’i yorumlamıştı. Her iki şarkı için hazırlanan grafik tasarımlar yeni albümün paylaşılan kapağından parçaları içeriyor. ‘Rakıya Su Katamam’ın yayınlanan videosunda ise yine grubun üç yıl önce yayınladıkları ‘Süpürgesi Yoncadan’ videolarındaki çalışmalarıyla tanıdığımız Sylvain Rusques ve Simon Moreaux’nun imzası bulunuyor. Altın Gün’ün müziğiyle yarattığı atmosferi görsel dünyaya yansıtan animasyon video, yeni albümü beklerken dönüp dönüp izlenebilecek nitelikte.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR