Ana SayfaalternatifAltın Gün'den 2021'in ikinci albümü: Âlem

Altın Gün’den 2021’in ikinci albümü: Âlem

Türk ve Hollandalı üyeleriyle dünyanın dört bir yanında Türk ezgilerini söyleyen psych-folk ekibi Altın Gün, 2021’de bir albüm daha kaydetti: Âlem.

Yalnızca Bandcamp’e özel olarak yayınlanacak olan Âlem albümünün tüm gelirleri doğa koruma grubu Earth Today’e gidecek.

80’lerin ve 90’ların başlarının elektronik pop müziğine bir övgü olarak tanımlanan Âlem albümü hakkında Altın Gün şunları söylüyor:

“Pandemi döneminde tur yapamadığımız, gruplar halinde bir araya gelemediğimiz için fazladan geçen zamanı pozitife çevirmek istedik, tek seferlik bir elektronik proje yaptık. Grup olarak bizim için daha sürdürülebilir bir yaşam biçimine katkıda bulunmak önemlidir. Minibüs veya trenle seyahat ederiz, sahne arkasında plastik kullanmayız, uçuş durumunda karbondioksit salınımına dikkat ederiz. Yine de; daha fazlasını yapmanın aciliyetini hissettik.

ALTIN GUN BANNER

Tam uzunlukta bir albüm kaydetmek ve tüm gelirleri hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için Earth Today’e bağışlamak, bizim için daha sağlıklı bir gezegene katkıda bulunmanın bir yolu. Bugün dünya sayesinde albümden satın alınan her şarkının bir metrekare doğayı koruduğundan emin olabiliriz. Bir şarkı satın alın ve 2050 yılına kadar gezegenimizin yüzde 50’sini koruma hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olun.”

Altın Gün’ün 2021’deki ilk albümü Yol, Variety dergisi tarafından “2021’in şimdiye kadarki en iyi albümü” seçildi. Grup 21 Temmuz’da “Kısasa Kısas” ve “Erkilet Güzeli”nden oluşan Kısasa Kısas adında da bir EP yayınladı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR