Ana SayfaalternatifAltın Gün'ün yeni albümü Yol, 26 Şubat'ta yayınlanıyor

Altın Gün’ün yeni albümü Yol, 26 Şubat’ta yayınlanıyor

Geçtiğimiz ay yayınladıkları “Ordunun Dereleri” single’larıyla yeni albümü müjdeleyen saykedelik folk grubu Altın Gün, çalışmayı 26 Şubat’ta dinleyiciyle buluşturacak.

Geçtiğimiz yıl Gece albümüyle En İyi Dünya Müziği dalında Grammy’e aday gösterilen Altın Gün, global anlamda büyük bir başarıya imza atmıştı. Altın Gün bu albümde, Belçikalı ikili Asa Moto’yla da işbirliği yaptı.

Grup Amsterdam merkezli olsa da, Türk halk müziğinden ilham alıyorlar. Grubun geri kalanı Hollanda doğumlu olmasına rağmen, üyelerinden ikisi, baş vokalleri Merve Daşdemir ve Erdinç Ecevit Türkiye’de doğdu. Grup, 1960’lardan 1980’lere kadar Türk klasiklerinden yorumlanan şarkılar çalmanın yanı sıra, bu etkileri kendi benzersiz müzik fikirlerine de uyarlıyor.

Grubun perküsyonisti Gino Groenveld, “Dili veya kültürü ille de anlamasak da, Türk müziğinin sesi ve ritimleri ilgimizi çekiyor ve müziği kendimize de yakın bir şekilde yorumlamaya çalışıyoruz. Müzikle, bir şarkının enerjisi ve tavrının bazen sadece sizinle konuşacağı ve kişinin iletmeye çalıştıkları şeyi hissedebileceği şekilde de ilişki kuruyoruz.”

Altın Gün’ün Yol albümünde yer alan şarkılar:

 1. Bahçada Yeşil Çınar
 2. Ordunun Dereleri
 3. Bulunur Mu
 4. Hey Nari
 5. Yüce Dağ Başında
 6. Kesik Çayır
 7. Arda Boyları
 8. Kara Toprak
 9. Sevda Olmasaydı
 10. Maçka Yolları
 11. Yekte
 12. Esmerim Güzelim
ALTIN GUN BANNER 2
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR