Ana SayfaalternatifAltın Kelebek ödüllerine Mabel Matiz damga vurdu

Altın Kelebek ödüllerine Mabel Matiz damga vurdu

Bu sene 46’ıncısı düzenlenen Pantene Altın Kelebek ödül töreninde Mabel Matiz En İyi Erkek Şarkıcı ve En İyi Klip ödüllerinin sahibi oldu. Ayrıca bu yıl ilk kez eklenen En İyi Rap Sanatçısı kategorisinin kazananı da Ceza oldu.

Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni bu sene salgın nedeniyle evlerden ve ofislerden yapılan bağlantılarla gerçekleşti. Müzikte bu seneye damga vuran isim Mabel Matiz oldu. Ünlü isim, “46.Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Sanatçı’ ve ‘En İyi Video Klip’ (Mendilimde Kırmızım Var) ödüllerini aldık, mutluyum! 4 aydır bu haberi içimde tutuyordum. Müzik yapma motivasyonumuz ödüller değil tabi ki, müzisyenler bilir, ancak bunlar üreten bir insanın yolu üzerinde karşılaştığı güzel, tatlı duraklar gibi çoğu zaman. Layık gören tüm dinleyici dostlarıma sonsuz teşekkürler. Maalesef eksik yayınlanmış olan ödül konuşma metnimi 2. görselde paylaşma ihtiyacı duyuyorum. Hepinize sevgimle” diyerek konuşma metninin tamamını sosyal medya hesaplarında yayınladı.

https://www.instagram.com/p/CCRlW3uhu6m/

Matiz’in kesilen konuşması şu şekildeydi:

“Herkese merhaba. Beni bu güzel ödülle onurlandırdınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Hayatta da aşkta da müzikte de sınırlara, etiketlere, insan icadı kategorilere takılmamak ve andaki ödülümüzün tadını çıkarmak gerektiğine inanıyorum. Bu dünyanın insanları olarak, aynılığımızı ve farklılıklarımızı gönülden kabul edip kutlayabildiğimizde, iyileşmemiz de bir o kadar hızlı, beraber ve derinden gerçekleşecektir. Ödülümü, bu farkındalığı yaşayan, yayan, çeşitliliğin her türlüsünü kutlayabilen bütün herkese ithaf ediyorum.”

EN İYİ RAP SANATÇISI CEZA OLDU

Öte yandan, bu yıl ilk kez En İyi Rap Sanatçısı katerogisi açıldı. Bu kategorinin kazananı ise Ceza oldu. Ünlü MC, “Bu yıldan itibaren #pantenealtınkelebek ödüllerine “en iyi rap sanatcısı” kategorisi de eklendi. Bu ödül, çocukluğumdan beri varolması icin mücadele ettiğim rap müzik için de yeni bir başlangıç olacak. Ayrıca bu müziğe emek veren, beni destekleyen ve ödüle layık gören herkese @panteneturkiye ye tüm sevenlerime aileme ve ekibime sonsuz teşekkürler.. Ve anne, baba… ruhunuz şadolsun ❤” açıklamasını yaptı.

Ekran Resmi 2020 07 06 09.54.11

Müzik dalında ödül alan diğer isimler ise şunlar:

En iyi DJ: Hey! Douglas
En İyi Kadın Şarkıcı: Hadise
En İyi Erkek Şarkıcı ve En İyi Klip: Mabel Matiz
En İyi Proje: Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları
Yılın Şarkısı: Reynmen- Ela
En İyi Müzik Grubu: Yüzyüzeyken Konuşuruz
En İyi Rap Sanatçısı: Ceza

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR