Ana SayfaHaberlerAmélie’nin 22 yıllık sırrını yönetmeni açıkladı: Aslında bir KGB ajanıydı!

Amélie’nin 22 yıllık sırrını yönetmeni açıkladı: Aslında bir KGB ajanıydı!

2001 yapımı kült film “Le Fabuleux destin d’Amélie Poulain”ın yönetmeni Jean-Pierre Jeunet, yarattığı ikonik karakterin sırrını yıllar sonra çektiği yeni bir kısa filmle açıkladı ve Amélie’nin aslında bir KGB ajanı olduğunu hayranlarına duyurdu.

Yeni milenyumun ilk modern klasiklerinden biri olan meşhur romantik komedi “Amélie” bugün hala sinemaseverlerin dilinden düşmeyen bir popüler kültür fenomeni. Üzerinden geçen 22 yılın ardından filmin yönetmeni Jean-Pierre Jeunet çektiği yeni kısa filmi “La véritable histoire d’Amélie Poulain” (Amélie Poulain’ın Gerçek Hikayesi) ile tüm dünyaya meşhur kahramanın bilinmeyen hikayesini anlattı. Tüm dünyanın gözündeki klişe Paris imajını karikatürize eden orijinal filmin, ünlü oyuncu Audrey Tautou’nun canlandırdığı modern bir Pollyanna yorumu gibi duran iyi kalpli kahramanı Amélie’nin göründüğü kadar masum olmadığını, hatta aksine bir KGB ajanı olduğunu açıkladı.

Kendine has mizah tarzını bu yeni kısa filminde de gösteren Jeunet üzerinden neredeyse çeyrek asır geçmiş olmasına rağmen filmin hayranlarını ve tüm sinemaseverleri eğlendirmeyi yine başarıyor. Kısa filmde bizzat kameranın karşısına geçen ünlü yönetmen, gerçekleri anlatmak için doğru zamanı beklediğini belirtip orijinal “Amélie” filminden sahneleri kanıt olarak göstererek bu büyük sırrı gerekçelendiriyor. Dün kendi resmi YouTube hesabından “yeni kısa filmi” olduğunu belirten bir etiketle paylaştığı video şimdiden sinemaseverler tarafından yılın en çok konuşulan kısa metraj filmi oldu bile. Peki itiraf edin; siz hiç Amélie’den şüphelenmiş miydiniz?

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR