Ana SayfaHaberler“Back to Black”te Amy Winehouse'u canlandıracak oyuncu belli oldu

“Back to Black”te Amy Winehouse’u canlandıracak oyuncu belli oldu

Müzik dünyasının genç yaşta kaybettiğimiz ikonu Amy Winehouse‘un hayatı bu kez kurmaca bir biyografik yapımla sinema perdelerine yansıyacak. İsmi “Back to Black” olacak yeni filmde Winehouse’a genç oyuncu Marisa Abela’nın hayat vereceği açıklandı.

Uzun zamandır beklenen projeyle ilgili ilk detayları geçtiğimiz yaz almıştık. Ancak henüz ne projenin adı ne de filmde Amy Winehouse‘u kimin canlandıracağına dair bir bilgi ortada yoktu. Yayınlanan güncel bilgilerle “Industry” dizisinin sevilen genç yıldızı Marisa Abela‘nın bu büyük rolü kaptığı duyuruldu. Filmden yayınlanan ilk görselde Abela‘yı Winehouse‘a özgü saç stili ve makyajıyla görüyoruz.

Daha önce John Lennon‘ın gençlik yıllarına odaklanan biyografik film “Nowhere Boy”da birlikte çalışan yönetmen Sam Taylor-Johnson ve senarist Matt Greenhalgh bu filmde de bir araya gelecekler. Filmin 1990’lı yıllar Camden’ının rengini yansıtmayı ve Amy Winehouse‘un dehasını, dürüstlüğünü ve yaratıcılığını en doğru şekilde anlatmayı amaçladığı söyleniyor. Filmde Marisa Abela‘ya sanatçının babası Mitch Winehouse’u canlandıran İngiliz aktör Eddie Marsan‘ın eşlik edeceği de basına yansıyan set fotoğraflarıyla netleşmiş oldu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR