Ana SayfaDünyadanAmy Winehouse'un kostümleri açık arttırmada satılacak

Amy Winehouse’un kostümleri açık arttırmada satılacak

Yalnız müziğiyle de stiliyle de fark yaratan Amy Winehouse sergisi 26 Kasım’da İngiltere, Londra’da Tasarım Müzesi’nde (The Design Museum) gerçekleşecek. 

2011 yılında aramızdan ayrılan Amy Winehouse “yüksek arı kovanı” olarak bilinen saç stili, kıvrımlı göz kalemi ve retro mini elbiseleriyle en az muhteşem sesi kadar kendinden söz ettiren bir sanatçıydı. Winehouse’un iptal edilen son 2011 turnesi için tasarlanan kıyafetlerin de yer aldığı kostümlerinin 36 bin sterlin (yaklaşık 426 bin TL) gibi bir fiyatla satılacağı tahmin ediliyor.

amywinehouse

Amy: Beyond the Stage adı verilen müzayedede sergilenen parçalar arasında Winehouse’un 2007 Brit Ödülleri’nde giydiği sarı Preen elbisesi ve Moschino çantasının yanı sıra el yazısıyla yazılmış şarkı sözleri ve yıldızın mavi Daphne Fender Stratocaster gitarı yer alacak.

Winehouse’un ölmeden önce Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da verdiği son konserde giydiği, stilist Naomi Parry tarafından tasarlanan elbise de var. Vücudu saran yeşil ve siyah boyundan askılı mini elbisenin 10 bin -14 bin 500 sterlin (yaklaşık 118 bin- 171 bin TL) arasına alıcı bulmasının beklendiği ifade edildi.

amy winehouse sergisi2

Grammy ödüllü Amy Winehouse’un 2006 albümü Back to Black hala İngiltere’de 21. yüzyılın en çok satan ikinci albümü. 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR