Ana SayfaMüzikAnastacia'yı Anastacia yapan şarkılar

Anastacia’yı Anastacia yapan şarkılar

Özellikle ilk dönemi hit’lerle dolu albümler çıkaran Anastacia’nın diskografisine gelin beraber göz atalım. Ergenliği 2000’lerin başına denk gelenler için nostalji garantili bir Anastacia yolculuğuna doğru uygun adım marş!

İpek ATCAN / [email protected]

İnternette gezinirken bugünün Anastacia‘nın doğum günü olduğunu öğrendiğim an kafamda ‘I’m Outta Love’ çalmaya başladı. Oradan ‘Not That Kind’a, oradan ‘Paid My Dues’a geçince fark ettim ki kafamdaki Anastacia radyosu epey gelişmiş. Bu şarkıların ortak özelliği ise hepsinin 2000’lerin başından olmaları. Yoksa 7 albümlük diskografisinde en son 2017’de albüm çıkardı Anastacia ama kim bilir ki o albümü? -Ben hiç ilgilenmedim ya ondan bu tavrım, yoksa ilgilenenlere saygım sonsuz :)- Sonra dedim ki bana mutluluk aşılayan bu nostaljiyi neden hep beraber yaşamayalım ki? “Üf evet, epeydir dinlememiştim.” diyeceğiniz şarkılar sizi aşağıda bekliyor.

Not That Kind

30’lu yaşlarının başında bir Anastacia ile beraberiz. Bu şarkıyı ilk olarak MTV Talent yarışmasında seslendiriyor aslında. Ve bu sayede “Gel sana albüm yapalım.” noktasında buluyor kendini.

I’m Outta Love

Şimdi hep beraber “Set me freeeee” diye bağıracağımız o şarkıdayız. Kaptan pilotumuz yine Anastacia. Şarkı Avrupa’da büyük başarı yakalıyor. Tek tük videolar izlediğimiz dönemde, ekranda denk geldikçe mutlu oluyoruz.

Paid My Dues

İkinci albümü “Freak of Nature”ın ilk teklisi olan ‘Paid My Dues’ ile Anastacia bir kez daha Avrupa’yı sallıyor. Ama “Freak of Nature”daki hit’ler bununla sınırlı kalmıyor. Sonraki iki muhteşem şarkı da yine bu albümden. ‘One Day In yoru Life’ ve ‘Why’d You Lie To Me’.

One Day In your Life

Why’d You Lie To Me

Sick & Tired

Geldik Anastacia‘nın kendi adını verdiği 2004 çıkışlı 3. albümüne. Yine birbirinden güzel şarkılar var ama 2 tanesi özellikle ön plana çıkıyor. ‘Sick & Tired’ ve ‘Left Outside Alone’. Bu arada ‘Left Outside Alone’un Anastacia ile babası arasındaki ilişkiyi anlattığı da bilinenler arasında.

Left Outside Alone

Bonus: Everything Burns feat. Ben Moody

Son olarak 2000’in ilk onluğunun ortasından, 2005’ten bir şarkı ile nostaljimize veda ediyorum. Ben Moody ile söyledikleri ‘Everything Burns’. Bu şarkı, “Fantastic Four”un soundtrack’inde yer aldığı için o dönem büyük ses getirmişti. Bu arada şarkıyı ilk olarak Avril Lavigne ile kaydeden Ben Moody, 2008’de de Hana Pestle ile de kaydediyor. Ama bu versiyon bir başka!

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR