Ana SayfaelektronikAnatolian Sessions'tan akıl uçuran single: "Irkalla"

Anatolian Sessions’tan akıl uçuran single: “Irkalla”

Çağdaş Burak Doğan’ın aklımızı başımızdan alan elektronik müzik projesi Anatolian Sessions, Leo Sagrado’yla birlikte “Irkalla”yı yayınladı. 

Çağdaş Burak Doğan’ın 2016 yılında başlattığı Anatolian Sessions, Spotify’da milyonlarca dinlenme elde eden “Qamuran” ve “Elinari” gibi single’larından sonra yeni şarkısı “Irkalla”yla da bizi kıvanç içinde bıraktı!

Farklı coğrafyalara ait dinamikleri farklı dillerde müziğiyle harmanlayan Doğan, Anadolu’da geçen hikâyelere spiritüel sesler eklediğini dile getiriyor.

ANATOLIAN SESSIONS / ÇAĞDAŞ BURAK DOĞAN KİMDİR?

Çağdaş’ın elektronik müziğe olan ilgisi çok genç yaşta başladı. Bir süre kendi müziğini arayarak geçirdi, bu sırada minimal tekno ve tekno türevlerine ilgi duydu ve genç yaşta İstanbul underground sahnesinde kendine yer bulmaya başladı. Okul hayatı nedeniyle kısa bir aradan sonra coğrafyasının müziğine ilgi duymaya başladı. Çocukluk ezgilerini ve çocukluk anılarını çağrıştıran etnik düzenlemeleri kendi dokunuşlarıyla yorumlamaya başladı. 2016 yılında Anadolu Sessions projesini başlattı. Anadolu’nun zengin müzik kültürünü eklektik ve ruhani seslerle harmanlayarak Anadolu’nun hikayesini anlatmaya başladı. Anadolu dillerinden (orijinaller için) beslenerek, izlerde kullandığı her dilin hikâyesini anlatmaya başladı.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR