Ana SayfarapAnıl Piyancı: "Rap müzik benim bağımlılığım"

Anıl Piyancı: “Rap müzik benim bağımlılığım”

Türkçe rap müziğin yetenekli MC’lerinden Anıl Piyancı, rap müzik yapmanın bağımlılık olduğunu ve antrenman yapar gibi ürettiğini söyledi. 

Anıl Piyancı, Fonetik kanalında yayınlanan “Biz Bize” programında Selim Öner’in konuğu oldu. Piyancı merak edilen sorulara samimi yanıtlar verdi.

“İNSANLAR BENİ BABADAN ZENGİN SANIYORDU”

“Parayı bulabilmiş değildik, son 4-5 yıldır. Öncesinde parayı yaratıyorduk. Konserlerimizde 750 -1000 lira alırdık. Onu da alamıyorduk. Spotify yoktu, YouTube yoktu. Bizim dönemimizde o yoktu. Ama insanlar beni babadan zengin sandılar. Epey kötü bir çocukluk geçirdim, çok sıkıntılıydı. İzmirli olduğum için neşeme, giyimime hep dikkat ettim. İnsanlar hep beni öyle gördüler. Şimdi müzik hayatımı değiştirdi. Bekledim ve oldu, benim çok uzun sürdü para kazanmam, pes etmedim. Ben ne yaşıyorsam bunu anlatıyorum. Belki hayal ürünü şarkılarım vardır ama hayatım değiştikçe onları yazdım. Hater’larım çoktu o zaman. Artık herkes rap dinliyor.”

JOKER’LE BARIŞMASI HAKKINDA KONUŞTU

“Piyancı, Joker’le barışması konusunda da şunları söyledi: “Algılar değişti, birbirimizi tanıdık. Olmaması gereken bir şey olmuştu. Bir konser çıkışında tartışmıştık ama sonra tatlıya bağlandı. Kafasında kurduğu kişi ben değildim. O da aynı tavırdan vazgeçti.”

“ANTRENMAN YAPAR GİBİ YAZIYORUM”

“Rap müzik benim bağımlılığım. Antrenman yapar gibi şarkı yazıyorum. Stüdyoda 100-150 tane daha şarkı vardır. Dönemsel olarak iyi şarkı yapamadığımı düşündüğüm zamanlar oluyor. Hiç yayınlamıyorum onları.”

“BUNDAN SONRA KIZIM İÇİN ÇALIŞIYORUM”

“Geldiğim durumdan memnunum. İstediğim her şeyi yaptım. Bundan sonra kızım için çalışıyorum. Umutsuzluğa kapıldığım çok oldu. Bir kez Amasya’da kaldık, dönüş bileti almamışlardı. Sokakta kalmıştık. Ankara’dan bir arkadaşımız gelip bizi almıştı. Ben prodüktör olup sanatçı yönetemem, o işten çekildim. O hevesim vardı ama kaybettim o hevesi. Söylemesi kolay değil ama bir şeyi başaramıyorsan başaramıyorsundur. Benim tarzım değilmiş. Kendimle uğraşmak için ciddi bir konsantrasyona ihtiyacım var çünkü.”

Programın tamamını izlemek için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR