Ana SayfaHaberlerAnıl Piyancı: "Rap müzik isyandır diye bir şey yok"

Anıl Piyancı: “Rap müzik isyandır diye bir şey yok”

Türkçe rap müziğin üretken isimlerinden Anıl Piyancı, Maho G ve Contra’yla birlikte kaydettiği yeni şarkısı “Boş”u 7 Ağustos’ta Universal Music Türkiye etiketiyle yayınlayacak.

Yeni şarkısı “Boş”u yayınlamaya hazırlanan Anıl Piyancı, YouTube’da XOXO kanalında yayınlanan “Bir Şov Programı”na katıldı. İşte ünlü rapçinin anlattıklarından satırbaşları…

“Türkiye’de rap müzik için şöyle bir algı var: ‘Rap müzik isyandır’. Öyle bir şey yok. Rap müziği hiçbir kalıba sokamazsınız. Çünkü rap müziği diğer tarzlardan ayıran şey de budur, her şeyi anlatabilirsiniz. Aşkı da, sokağı da, eğlenceyi de anlatabilirsiniz. Rap daha eğlenceli olmadı, eğlenmeyi seveler rap’i keşfetti. Gazapizm İzmirli, daha edebi ve sert müziği seviyor ama ben daha eğlenceli rap seviyorum. Yetiştirilme tarzlarına ve zevklere göre değişiyor. İzmir diye ayıramayız belki sahilin bir enerjisi var ama. İzmir’den daha çok böyle işler çıkıyor olabilir.”

“Ben trapçi değilim ama trap ritimleri artık bizim rap müziğe oturdu. Rock benim için sample’ları daha uygun bir tür. Ama rap’te her müzik tarzından birleşme çıkıyor. Altyapıda ne hissedersem onun üzerine gidiyorum.”

“Haluk Levent’i çok dinlerim mesela. Athena da çok severim. Türkiye’deki rock gruplarını çok başarılı buluyorum. Haluk Levent’in bir albümünde Rapor 2’yle rap şarkısı vardı. O zamanlar rap çok azdı. Ve biri Haluk Levent’in albümündeydi. Halen de dinlerim eskileri… Benim de ‘Hile’ diye bir rap rock şarkım var. Ceza’yla da bir iş yapacağız ama tarihler belli değil. Ama üzerine tam gaz çalışıyoruz. Korona psikolojisini atlattıktan sonra yine sıkı çalışmaya başladık. Şimdi bir albüm hazırlığındayım. Umarım güzel olacak.”

Programın tamamı için;

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: ANIL PİYANCI BILLBOARD’A HABER OLDU

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR