Ana SayfaHaberlerApple, AI Music'i satın aldı

Apple, AI Music’i satın aldı

Apple, İngiltere merkezli ‘AI Music’ girişimini satın aldı. Bloomberg ile konuşan  kaynaklara göre, Londra merkezli şirketin satın alımını geçtiğimiz haftalarda tamamlandı.

Bloomberg’in haberine göre, AI Music ve beraberindeki 20 çalışan Apple bünyesine geçti. AI Music, LinkedIn sayfasında amacının “tüketicilere istedikleri müziği seçme, ihtiyaçlarına göre kusursuz bir şekilde düzenleme veya kitlelerine uyacak şekilde dinamik çözümler oluşturma gücü vermek” olduğunu söylüyor.

AI Music’in CEO’su Siavash Mahdavi, 2017’de verdiği bir röportajda, girişimin amacının sıfırdan müzik üretmek yerine şarkıların tüketilme şeklini değiştirmek olduğunu söylenişti. Örneğin biri koşarken bir şarkının temposunu artırmak veya yürürken yavaşlatmak gibi. Daha gelişmiş uygulamalarda, AI mevcut bir şarkıyı alıp dönüştürebilecek ve ardından farklı bir versiyonunu duymak için sola veya sağa kaydırmanıza izin verecek. Bu dinlemediğiniz bir türden bir şarkı alıp tercihlerinize uygun hale getirmek için AI kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR