Ana SayfaHaberlerApple Music'ten "Behind the Songs" özelliği devreye girdi

Apple Music’ten “Behind the Songs” özelliği devreye girdi

Apple Music, şarkı yazarlarını ve yapımcılarını ön plana çıkarmak için “Behind the Songs” (Şarkıların Ardında) özelliğini devreye soktu. 

Çok sevdiğiniz bir şarkının arkasında yatan kilit isim, prodüktörü olabilir. Artık bir şarkıyı dinlerken, sevdiğiniz yapımcı ya da söz yazarının ismiyle filtreleme yapabilecek ve müzisyenlerin diğer şarkılarına da ulaşabileceksiniz.

Söz yazarları, yapımcılar ve yayıncılar için bu yeni ortak alanda ileride Lyrics To Live By ve Song Stories gibi orijinal Apple Music içerikleri de yer alacak. Behind The Songs ile şarkı sözü, yapım stüdyosu, yayın şirketi gibi aramalar yapıp buralardan çıkan şarkıları dinleyebilecek, içinde bulunan video içeriklere ve editoryal özelliklere de katılabileceksiniz.

Chic grubunun gitaristi, ABD’li aranjör, yapımcı ve Apple Music üzerinde şarkı sözü yazarlarının hikayelerine yer veren “Deep Hidden Meaning” isimli radyo programının sahibi Nile Rodgers, Behind The Songs hakkında şarkı sözü yazarları topluluğuna böyle bir yatırım yapılması sonucunda daha kaliteli işler çıkabileceğini söylüyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR