Ana SayfarapAraff ve Anıl Piyancı "Gülümse" için bir arada

Araff ve Anıl Piyancı “Gülümse” için bir arada

Türkçe rap dünyasının aykırı ve sevilen ismi Araff yeni albümü Katalepsi‘nin çıkış şarkısında Anıl Piyancı ile işbirliği yaptı. 

Rap müziğin tanınan isimleri Keişan, Anıl Piyancı, Kamufle ve Redo’nun geçmişte olduğu gibi yine eşlik ettiği Araff’ın bu yeni albümünde Cash Flow, Fate Fat, Muşta ve Eda gibi yeni isimler de destek vererek ayrı bir tat katıyor. Kafiyenin ensesine tokat adam rapçi bu albümünde de şairane sözleriyle müzikseverlerin ruhunu fethedecek. Müziğin usta elleri Berkay Duman, Emrah Türken, Baykan Barlas ve Berkay Işık’ın şarkıların altyapılarını üstlendiği sıra dışı albümün, Anıl Piyancı ile olan ‘Gülümse’ isimli çıkış şarkısına Murat Gültekin yönetmenliğinde etkileyici bir de klip çekildi.

Katalepsi albümüne ilişkin kısa bir açıklama yapan şairane rapçi, “Duyguların ve sözlerin ritmini bulduğu inandığımız bir albüme imza attık. Albümün ilginç yönlerinden biri de geçmişte çok ses getiren ve Türkçe rapte dinleyicinin gözünde önemli bir yeri olan ‘Sokaklar’ şarkısını tam 10 yıl sonra aynı ekiple ‘Sokaklar 2’ olarak bu albümde seslendirdik. Oldukça farklı ve bir o kadar da anlamlı bir duygu oldu benim için. Asıl önemlisi ise müzikseverlerden de bu özel fikri destekleyen güzel yorumlar almamız. Öte yandan, albümde farklı tarzları da yansıtmak istedim. Çünkü hayatın, sokağın her gün değişen ritmi ve ruh hali beni ve müziğimi müthiş oranda etkiliyor” diyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR